+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. května 2016 • 17:55

Češi a Světový pohár? Budou poslední, tvrdí novinář, který kritizoval Jágra

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Karty jsou rozdané dopředu, čeští hokejisté na Světový pohár v Kanadě nepoletí v roli favorita. Právě naopak! Jako jasného outsidera je vidí také kanadský magazín The Hockey News, který Jandačův tým považuje za nejslabšího z osmi účastníků. „Nemají konstruktivní beky, skončí poslední,“ myslí si autor článku Ken Campbell, který nedávno vzbudil pozornost kritickým hodnocením na adresu Jaromíra Jágra (VÍCE ČTĚTE ZDE>>>).Tři utkání ve skupině a konec. Víc šancí prestižní magazín svěřencům trenéra Jandače nedává. Campbell za tím vidí především kvalitu českých obránců.

„Když dostanou puk ve vlastním obranném pásmu, čeští útočníci nemohou rychle vyrazit vpřed, protože mezi beky není nikdo, kdo by puk rozehrál alespoň trochu rychle,“ píše se v článku, který porovnává sílu všech osmi výběrů na turnaji.

Jak vidí The Hockey News sílu týmů na Světovém poháru?

1. Kanada 2. Švédsko, 3. Finsko, 4. Tým Severní Ameriky, 5. Rusko, 6. USA, 7. Tým Evropy, 8. Česko.

Campbell však u českého týmu, který v Torontu zabujuje o postup proti Kanadě, výběru Evropy a Spojeným státům, našel i některá pozitiva, na které podle něj bude hlavní trenér Josef Jandač hodně sázet. „Češi mají v Mrázkovi s Neuvirthem dva perspektivní gólmany. Navíc jejich útočníci jsou výrazně přizpůsobiví,“ chválí.

Také představitelé české výpravy dobře vědí, že favority turnaje lze hledat jinde. „Jsme v období, kdy jsme vypadli ze silné čtyřky. To však nic neznamená v kontextu s tímto turnajem. Hokej se hraje na ledě, ne na papíře,“ burcuje genenální manažer reprezentace Martin Ručinský.

Ten zároveň dodává zásadní fakt. „Pro nás je klíčové, že s týmy jako Kanada a Amerika budeme hrát jedno utkání. Je něco jiného je jednou porazit a stále porážet, stát se může cokoliv,“ přeje si olympijský vítěz z Nagana. 

Ale s tím nechoďte na Campbella... „Může to skončit ošklivě!“ ohodnotil české vyhlídky.

720p 480p 360p 240p
Ručinský: Nejsme v silné čtyřce, ale hokej se nehraje na papíře

720p 480p 360p 240p
Trenér Jandač: V nominaci jsme dali přednost hráčům z NHL

Témata:  sport, hokej, nhl, jágr, campbell
 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze