+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
 • Šanci na Světový pohár má i Roman Červenka a Jiří Hudler Šanci na Světový pohár má i Roman Červenka a Jiří HudlerFOTO:

  Ocitají se mimo dění, mluví se o nich potají a v náznacích, přesto se jejich situace může změnit z hodiny na hodinu. Řeč je o hráčích, z nichž se bude vybírat záskok pro Světový pohár v případě, že David Krejčí nedostane svolení Bostonu šéfovat kreativní složce českého útoku. Což bohužel nadále hrozí. Český realizační tým má relativně úzký výběr kandidátů. Podle soudu deníku Sport jsou ve hře tři klíčová jména. Hudler, Vrbata, Červenka.

 • Jiří Hudler, tip Sportu 30%

   

  Ve hře je rozhodně Jiří Hudler, ačkoli se nevešel do původního ani do dodatečného červnového sběru kouče Josefa Jandače. Což samozřejmě nese jisté důvody, které by nyní trenérské komando muselo přehodnotit. A vlastně obrátit kartu naruby, zapomenout na všechno to, proč nebyl doteď zapsán.

  Z mnoha různých náznaků ale lze vyčíst, že náklonnost vedení týmu k tomuto kroku není valná. Josef Jandač dlouhodobě dává najevo, že jeho představy o české produkci v Torontu stojí na maximální možné rychlosti. Tudíž mu Hudlerův obraz hry nemusí extra zapadat do dlouho budované koncepce. Buď přímo jemu, nebo kolegům asistentům. Ač má Jandač poslední slovo, svým kolegům dává maximum prostoru pro vyjádření.

  Jiří HudlerJiří Hudler

 • Radim Vrbata, tip Sportu 20%

   

  To spíš stoupají naděje Radima Vrbaty. Jenže v jeho případě vstupují na vyjednávací pole soukromé důvody. Nedávno si domluvil roční kontrakt s Arizonou, se svou rodinou má na půlku srpna vybavené stěhování do Států. K tomu sám hráč má nastavenou hlavu tak, že se s ním pro Toronto od začátku nepočítá. O Vrbatově náběru během zhruba půlročních nominačních spekulací nepadalo takřka jediné slovo, jistý zájem lze vycítit až nyní, hráč měl kontaktní telefonát od jednoho z trenérů Jaroslava Špačka. „Nechci to zatím komentovat,“ reagoval včera na dotaz Sportu, zda by do toho případně šel.

  Radim VrbataRadim Vrbata

 • Roman Červenka, tip Sportu 40%

  Při eventuálním Krejčího výpadku může mít nejvíc procent nadějí paradoxně hráč s nejmenším počtem startů v NHL. Roman Červenka, nyní hráč švýcarského Fribourgu. Jeho výhodou před ostatními je zejména to, že se nyní nachází ve finální fázi přípravy na ligovou sezonu, reprezentační trenéři s ním měli povětšinou jen velmi dobré zkušenosti. Třeba v Hudlerově případě přetrvávají otazníky, během posledních let spadl do škatulky hráče, kterému se největší akce vyhýbaly, a když už přijel na šampionát, výsledkem bylo, že se čekalo více.

  Roman ČervenkaRoman Červenka

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze