+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
2. září 2016 • 04:57

Češi, pozor! Penaltový mág Oshie chystá na Světový pohár nové kličky

Autor:
T.J. Oshie bude v případě nájezdů hrozbou ###BLOK-TOP-VIDEA###

T.J. Oshie v hlavách fanoušků už navždy zůstane jako nájezdový mág. Jeho čtyři úspěšné pokusy, které zapadly do ruské brány na ZOH v Soči v roce 2014, budou už patří mezi historické momenty Her. To vše už je ale minulost a tou Oshie, který od té doby reprezentační dres neoblékl, nežije. Připravuje se na součanost a na své vystoupení na Světovém poháru. Tam prý chystá něco nového.Oshie má za sebou už devět sezon v NHL, v posledních třech vždy překonal hranici padesáti bodů a po letním trejdu ze St.Louis do Washingtonu si navíc hned v prvním ročníku v nových barvách vytvořil sezonní střelecké maximum (26). A kdoví, co ho ještě naučil Alexandr Ovečkin...

Blížící se reprezentační akce by navíc mohla být dalším místem, kde vyzkouší svou střeleckou ekvilibristiku. A soupeře, včetně těch českých, které tým USA potká ve skupině, varuje. "Něco nového připravuju," řekl Oshie ve středu a cílil tím hodně také na Bradena Holtbyho. Svého spoluhráče z Washingtonu, který bude na turnaji bránit branku Kanady.

VIDEO: Podívejte se na památný večer T.J. Oshieho

Americký divočák si s radostí občas zavzpomíná na své hokejové dovádění v Soči. Aby ne, tehdejší výkon mu vynesl solidní popularitu a zastínil i to, že ze hry na turnaji skóroval v šesti zápasech pouze jedinkrát. Oshie ale dorostl, na olympiádě byl trochu bouračem a ostrým žihadlem, které bodalo soky při rozehrávce. Teď by se jeho role mohla změnit.

"Mohl bych být pro tým USA důležitější jako ofenzivní zbraň," vykládal pro NHL.com křídelník, jenž byl druhým nejúspěšnějším kanonýrem Capitals v sezoně. "To všechno by se snad mohlo přenést do větší porce času na ledě, kterou bych si přál," přemýšlí devětadvacetiletý Oshie.

Pro rodáka ze státu Washington mluví i americká nominace. Do týmu byl zvolen hned během prvního nominačního kola na začátku března, kde se vybíralo 16 jmen. Američané volil 8 útočníků a on byl jedním z nich.

A mimochodem, za poslední dvě sezony NHL jel Oshie 17 nájezdů a hned 8 z nich skončilo gólem...

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze