+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Zdeněk Janda
3. září 2016 • 17:10

Červenka: Když už volba padla na mě, udělám maximum, abych pomohl

###BLOK-TOP-VIDEA###

Volba padla na něj. „Moc si toho vážím, že budu moct reprezentovat,“ reaguje útočník Roman Červenka na dodatečnou pozvánku na Světový pohár. Akorát ho mrzí, že je to na úkor Davida Krejčího… „Je mi ho líto. Ale když už padla volba na mě, udělám maximum, abych týmu pomohl,“ vykládal do telefonu mistr světa z Německa z roku 2010. Zítra ho ve Znojmě čeká s Fribourgem zápas v rámci Ligy mistrů, k reprezentaci se ale připojí až příští týden.„Kvůli tomu, abych se do Toronta dostal, bych určitě nikomu nepřál, aby byl zraněný nebo nemohl jet. To v žádném případě. Ale když už to takhle dopadlo, jsem rád, že trenéři ukázali na mě. Vážím si toho,“ tvrdí Červenka pro iSport.cz.

Zrovna byl s týmem Fribourgu na cestě na letiště. Odtud se letecky přepravili do Vídně a potom autobusem do Znojma. Zítra tam klíčového útočníka švýcarského týmu čeká utkání v rámci Ligy mistrů.

Potom se ale do Švýcarska vrátí. Tým ho totiž pro potřeby reprezentace uvolní až příští neděli, po dvou úvodních zápasech tamní ligy.

„Nedá se nic dělat. I tak můžu být rád, že mě vůbec pustili. Moc se jim v klubu nechtělo,“ připustil účastník dvou olympijských turnajů a šesti světových šampionátů. Takže do té doby, než se připojí k reprezentaci, ho ještě čekají čtyři zápasy. "Možná může být trochu výhoda, že budu rozehraný. Uvidíme," dodal útočník, jenž je připravený na Světovém poháru přijmout jakoukoliv roli.

Kompletní rozhovor s Romanem Červenkou čtěte v zítřejším vydání Nedělního Sportu

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze