+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. září 2016 • 11:11

Americká superstar o SP: Když se řekne Česko, napadne mě Jágr

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Jamie Benn, Sidney Crosby, Tyler Seguin či Joe Thornton. Tihle borci sbírali body a předháněli se v minulém ročníku NHL v boji o druhé místo produktivity. Na čelo mohli zapomenout. Americký rychlík Patrick Kane si vedení držel tak dominantním způsobem, že nakonec zvítězil o celých 17 bodů! Na Světovém poháru bude hlavní zbraní amerického týmu a o očekávaném turnaji se rozpovídal.Kane totiž patří k jádru Chicaga. K jádru velmi silnému, takovému, že se o něm mluví jako o dynastii, a to je ve světě platových stropů představa téměř nemožná. Jednička draftu z roku 2007 vyhrála s Blackhawks třikrát Stanley Cup a nebyla v tom sama. Po jeho boku se to podařilo také Jonathanu Toewsovi, Duncanu Keithovi či Niklasi Hjalmarssonovi. Dvakrát slavil gólman Corey Crawford. Během blížící se reprezentační akce budou všichni hrát proti Kaneovi.

Poslední držitel Art Ross Trophy, Hart Trophy a Ted Lindsay Award si také zavzpomínal na ZOH ve Vancouveru v roce 2010, kde se poprvé postavil proti kamarádovi a současnému kapitánovi Blackhawks Toewsovi a byla z toho slušná mela.

"Už si nevzpomínám, co se stalo, ale najednou jsme byli v sobě. Řvali jsme na sebe a bylo to celkem vážný," vybavil si incident v rozhovoru pro Bar Down. "O pár dní později jsme se potkali a pěkně jsme se zasmáli. Ale kdoví, klidně se to teď může stát znovu, zápasy budou napjaté," myslí si sedmadvacetileté křídlo.

Kane má za sebou v Chicagu devět sezon, všechny strávil i s Toewsem a Keithem a stát na ledě na opačné straně je pro něj pocit, který se složitě popisuje.

"Na olympiádě před lety jsme se vedle sebe s Keithem postavili, podívali jsme se na sebe a bylo to divný. Museli jsme se oba smát," vzpomíná. "Vždycky je to zvláštní, hrát proti spoluhráčům, ale je to pokaždé výzva," dodal.

Na závěr si na něj redaktor Daniel Bruno připravil sadu jednoduchých otázek. Řekl tým startující na Světovém poháru a Kane musel okamžitě odpovědět. Nejlépe jedním slovem. Jak to dopadlo u České republiky? Vybral jméno hráče, takového, který není na české soupisce a proti kterému nastoupil ve finále Stanley Cupu v roce 2013. A později se s ním i fotil...

Jak odpovídal Kane?

Kanada: Rivalita

Finsko: Nezvládnu to jedním slovem, ale je to tým, co hraje jako USA

Švédsko: Výborná soupiska

Rusko: (smích) První, co mě napadá, je Panarin, takže Panarin

Česká republika: Jágr

Tým Severní Ameriky: Strhující a děsivé

Tým Evropy: Bude jiný. Bude zajímavé, vidět takové hráče pohromadě

Jaromír Jágr s Jonathanem Toewsem a Patrickem KanemJaromír Jágr s Jonathanem Toewsem a Patrickem Kanem

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze