+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. září 2016 • 13:00

Žádná hymna. Hokejisté Evropy ji před zápasem nechtějí

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Prvním úkolem trenéra Ralpha Kruegera na Světovém poháru bylo vytvořit v šatně partu. Kouč Týmu Evropy se dostal do nové role, od nikoho nemohl okoukat, jak se vlastně pracuje s "národním týmem" složeným z více národností. Daří se mu to ale slušně, mužstvo individualit z různých koutů Evropy už dokáže jednat jako jeden muž. S vedením NHL se dohodlo na tom, že hraní instrumentální melodie, která měla zní před zápasem jako hymna, neproběhne.Hymna před zápasem k americkým profesionálním soutěžím nedomyslitelně patří a podporuje tradiční zámořský patriotismus. Světový pohár je pod záštitou NHL a je tedy jasné, že každá bitva začne právě tímto ceremoniálem. Jenže co s týmem Evropy?

Nabízela se například Óda na radost od Ludwiga van Beethovena, která je hymnou Evropské unie. Volba ale údajně padla na blíže nespecifikovanou  melodii beze slov. Jenže dříve, než si ji veřejnost mohla poslechnout, sami hráči tuto možnost odmítli.

Podle NHL.com si hokejisté váží možnosti nastupovat na prestižním turnaji v barvách speciálně sestaveného týmu, zároveň ale respektují svou rodnou zemi a její hymnu. "S tímto ohledem k hymnám svých zemí uvedli, že jakákoli hudební znělka před zápasy by byla umělá a zbytečná," stálo v tiskové zprávě.

Tým Evropy se skládá z osmi různých národností, tvoří ho Slováci, Němci, Švýcaři, Dánové a jeden Francouz, Slovinec, Rakušan a Nor.

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze