+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. září 2016 • 20:49

Komplikace pro Česko. S Ruskem nedohrál Sobotka, poranil si rameno

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Útočník Vladimír Sobotka se zranil v polovině úvodního přípravného utkání českých hokejistů na Světový pohár v Petrohradu proti Rusku po úderu do pravého ramena odjel na vyšetření do nemocnice. Centr čtvrté formace týmu trenéra Josefa Jandače odstoupil po zákroku obránce Nikity Zajceva z ledu a do hry se už nevrátil."Vladimír Sobotka inkasoval úder do ramena a odjel na vyšetření," řekl novinářům tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Sobotka do té doby strávil na ledě osm minut a 16 vteřin a ve čtvrté minutě přihrál na úvodní gól utkání Michalu Kempnému.

Zprávy bezprostředně po zápase, který Česko prohrálo 3:4, zní vcelku optimisticky. "Sobotka utrpěl zranění v horní polovině těla. Nic nemá zlomené, zůstává s týmem. Víc informací poskytneme v sobotu," uvedl po utkání český trenér Josef Jandač.

 

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze