Pavel Ryšavý
9. září 2016 • 10:40

ZNÁMKOVÁNÍ: Plekance musí Rusové nenávidět, Hanzal je vozil na saních

###BLOK-TOP-VIDEA###

Důležitá zpráva pro celý hokejový svět: Tahle parta nebude k smíchu. Má vůli. Chce se rvát a nebojí se. Česko se v první přípravě na Světový pohár srazilo s hokejovou dokonalostí a nevybouchlo. Porážka 3:4 s Ruskem v Petrohradu tolik nebolí. Hlavní je, že kromě druhé třetiny se Jandačův tým dokázal s největšími hvězdami měřit. Podívejte se v GALERII, jaké známky si čeští hokejisté za výkon proti Ovečkinovi a spol. vysloužili.Petr Mrázek
Petr Mrázek

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina A