+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. září 2016 • 19:33

Úleva! Sobotkovo zranění není vážné, o Světový pohár nepřijde

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

České hokejisty čeká v sobotu v rámci přípravy na Světový pohár odveta s Ruskem. V pražské O2 areně bude tým Josefa Jandače chtít vylepšit čtvrteční porážku 3:4 z Petrohradu. Podle plánu se v brance představí Michal Neuvirth, kterého tak čeká premiéra v národním týmu. Naštěstí jen v sobotním duelu bude chybět Vladimír Sobotka, u nějž vyšetření zraněného ramene z Petrohradu neodhalilo žádné závažnější poškození.V prvním duelu v Rusku chytal Petr Mrázek, který svádí s Neuvirthem souboj o pozici jedničky na prestižní turnaj v Torontu. Oproti sestavě z Petrohradu bude chybět útočník Vladimír Sobotka, který ve čtvrtek v Rusku musel odstoupit v polovině utkání ze hry se zraněným ramenem.

"Vyšetření neprokázala, že by následky střetu z prvního utkání s Ruskem byly takové, aby znemožnily jeho další účast v přípravě a na Světovém poháru. V odvetném zápase s Ruskem ještě nenastoupí, ale postupně se zapojí do přípravy a s týmem odcestuje do Pittsburghu a Toronta," uvedl tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Sobotka se zranil v polovině duelu v Petrohradu proti Rusku. Po úderu do pravého ramena odjel hned na vyšetření do nemocnice. "Víme z Petrohradu, že by to nemělo být nic zlomeného," uvedl asistent trenéra Jiří Kalous.

Plekanec i Pastrňák vystrašili kouče při tréninku

Ten si také oddechl, že při dnešním tréninku se nic nestalo Tomáši Plekancovi, kterého nejdříve zasáhl puk a za chvilku se otřepal i z herního souboje. Podobně jako David Pastrňák, který skončil za mantinelem. "Všechny nás polilo horko, nicméně je všechno v pořádku. Musíme trénovat naplno, může se přihodit cokoliv, ale doufám, že nic takového nestane," řekl Kalous.

V sobotu se do hry nově zapojí sedmý obránce Tomáš Kundrátek, který se při Sobotkově absenci vejde mezi osmnáctku hráčů v poli, povolených k zápasu. "Budeme hrát na jedenáct útočníků a na sedm beků, Tomáše Kundrátka chceme dát do hry," řekl Kalous.

Brankář Michal Neuvirth na tréninku české reprezentace před odvetným zápasem s Ruskem
Brankář Michal Neuvirth na tréninku české reprezentace před odvetným zápasem s Ruskem

S Jakubem Voráčkem a Plekancem dnes místo Michala Birnera trénoval Milan Michálek, jenž by se měl v první formaci objevit i v sobotu. "Předpokládáme, že ano. Pobavíme se o tom ještě, ale vypadá to, že můžeme točit tři centry. Nebo čtyři centry a u nich točit tři křídla," prohlásil Kalous.

Po prvním testu v Rusku chce český tým opět vypilovat detaily herního systému. "Musíme doladit hru v obranném pásmu, kde jsme měli momenty, které se nám nelíbily. Nabídli jsme soupeři určitě střelecké pozice a i v útočném pásmu se nám stávalo, že nám propadl třetí hráč v situacích, kdy by neměl. To jsou věci, na které jsme se zaměřili," popsal Kalous.

Prolomit gólové prokletí v O2 areně

Český národní tým už v pražské O2 areně nedal čtyři zápasy gól a Kalous věří, že toto prokletí prolomí. "Máme hodně šikovné hráče. Chceme se tlačit do branky. Byla to jedna z věcí, na které klademe důraz. Hra v předbrankovém prostoru nejen u nás, ale i u soupeře. To bylo v Petrohradu potěšující a vcelku dobře jsme hráli i přesilové hry. Dostávali jsme se do šancí, měli jsme tam střely. Chceme se od toho odrážet dál," dodal Kalous, jenž bude na dálku večer sledovat vystoupení extraligové Sparty ve Vítkovicích.

Na sobotní duel ještě jsou v prodeji vstupenky. "V průběhu dnešního dne jsme uvolnili do prodeje zhruba tři tisíce vstupenek z nevyužitých partnerských nebo technických blokací. Jsou to všechny kategorie s výjimkou sedmé," uvedl mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Duelu bude přecházet ceremoniál, který připomene úspěchy československého týmu z roku 1976 v podobě stříbra z OH v Innsbrucku, zlata z MS v Katovicích a druhého místa na Kanadském poháru.

Pravděpodobná sestava ČR: Neuvirth - Šustr, Nakládal, Z. Michálek, Jordán, Polák, Kempný, Kundrátek - J. Voráček, Plekanec, M. Michálek - Palát, Hanzal, Pastrňák - Hemský, Faksa, Michael Frolík - Jaškin, Birner.

Vše o Světovém poháru 2016 čtěte ZDE »

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze