+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. září 2016 • 10:27

Příprava na SP s Ruskem: Lístků bylo včera pořád ještě dost

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

ONLINE OD 16:30 | Bude to zápas desetiletí a zároveň pocta legendám minulosti. V ostré prověrce na Světový pohár se představí hráči světové extratřídy, po dvanácti letech mají čeští fanoušci šanci vidět v pražské O2 Areně zblízka nejlepší hokejisty NHL. Výkvět českého hokeje a proti němu ruské hvězdy. Z celkové kapacity však ještě včera odpoledne bylo dost lístků k mání.„V průběhu dne jsme uvolnili do prodeje zhruba tři tisíce vstupenek z nevyužitých partnerských nebo technických blokací. Jsou to všechny kategorie s výjimkou sedmé, takže do kapacity zhruba čtrnácti tisíc diváků, která je na tento zápas, šly ještě další tři tisíce do prodeje,“ vysvětloval tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund.

Ostrá prověrka na Světový pohár v Torontu vypukne dnes v 16.30. „Určitě to bude dobrý hokej ke koukání. Nevím, jestli bude vyprodáno, ale snad přijde hodně lidí a pomůžou nám zápas vyhrát. Víme, že to je jediné utkání doma, chceme mít dobrý pocit z předvedené hry. Pokud navážeme na to, jak jsme dohrávali předchozí zápas, tak můžeme být úspěšní,“ řekl útočník Jakub Voráček.

Ceny vstupenek se pohybují od 1290 do 6980 korun podle kategorie. Jejich prodejem ČSLH částečně uhradí náklady na přípravu mužstva pro World Cup, jiný zdroj příjmů z této akce v podstatě nemá. Vysoká cena však prý nebyla tím, co by zájemce odradilo.

„Vždycky se nejrychleji prodávají ty nejdražší vstupenky, už z toho důvodu, že jich je nejmíň. Z našeho pohledu je to ekonomicky v pořádku. Kolik přijde lidí, uvidíme. Zatím se prodalo zhruba deset tisíc vstupenek,“ dodal Zikmund.

Zápas bude probíhat v režimu NHL a brány O2 Areny se pro fanoušky otevřou dvě hodiny před začátkem utkání. Před duelem proběhne ceremoniál, při němž budou poctěny legendy z roku 1976, kdy se konal poprvé Kanadský pohár. Tým Československa tehdy postoupil do finále. Přímo na ledě se divákům představí osobnosti, které se na tomto úspěchu podílely a které získaly ve stejném roce zlato na světovém šampionátu v Katovicích a stříbro na olympiádě v Innsbrucku.

Martin Hanzal byl jedním z velkých pozitiv ruského testu
Martin Hanzal byl jedním z velkých pozitiv ruského testu

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze