+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. září 2016 • 21:50

Krpálek na hokeji sklidil ovace. Hodil by se, usmíval se Plekanec

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Když ho moderátor přivítal, zaplněná O2 arena povstala. A aplaudovala. Byl to on, kdo sklidil největší potlesk. Lukáš Krpálek, olympijský šampion a neslavnější český svalovec, si zápas českých hokejistů s Rusy (2:1 po nájezdech) nenechal ujít. „Když jsem byl malý, ze všeho nejvíc jsem chtěl hrát hokej,“ říkal už před tím. V sobotu vpodvečer se na světový zápas přišel podívat.„Je super, že dorazil,“ řekl kapitán Tomáš Plekanec. Hokejisté Krpálkovi vyjádřili respekt tím, že přitom, když ho moderátor přivítal, klepali hokejkami o led.

„Zasloužil si to. Je super, když takový sportovec přijde na náš zápas, všichni kluci vědí, co dokázal,“ říkal Plekanec, jenž se s nejslavnějším českým svalovcem potkal po zápase se sbornou, kdy judista předával ceny pro nejlepší hráče.

720p 480p 360p 240p
Plekanec o gólu: Ani nevím, jestli jsem ho dal já

„Celý svět ví, že přivezl zlatou z olympiády, teď si může užít slávu. Všichni mu gratulujeme!“ vykládal Plekanec. Krpálek do mikrofonu řekl pár vět, kdy popřál týmu hodně štěstí.

A znovu uslyšel potlesk. Momentálně není v Česku slavnější sportovec. A nehodila by se jeho buldočí síla i v hokeji?

„Někdy jo, ale my taky máme siláky. Poli (Roman Polák), Hanzi (Martin Hanzal), takže to zvládáme dobře. Ale dneska proti Rusům by se hodil, bylo tam šarvátek hodně,“ dodal Plekanec.

Český tým udělal Krpálkovi radost.

Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 ZDE »

720p 480p 360p 240p
Jandač o protržení střelecké smůly v O2 areně: Konečně jsme to odpanili

720p 480p 360p 240p
Milan Michálek o prodloužení 3 na 3: Je to zábava, ale je to i pěkně těžké

720p 480p 360p 240p
Neuvirth po premiéře v národním týmu: Bylo to trochu jiné, než jsem očekával

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze