+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
11. září 2016 • 10:02

Michálek se po rvačce zlobil na Rusy. Musíme mít k sobě respekt, říká

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Povýšil a byl pořádně vidět. Milan Michálek naskočil ve včerejším utkání proti Rusku v prvním útoku místo Michala Birnera a formaci oživil rychlostí i důrazem. Právě svou sílu použil v polovině utkání, kdy se neváhal pustit do Alexeje Jemelina.I podle Michálka bylo v utkání hraničních zákroků až příliš. „Všechno začalo v první třetině, kdy právě Jemelin sestřelil Jakuba Nakládala. Naskočil si, byl to faul na hlavu. Musíme mít k sobě respekt, pak se to trochu rozháralo,“ popsal urostlý útočník.

Od té doby se to v něm vařilo. Vybouchl v polovině zápasu, kdy zastavil před brankářem Varlamovem a upadl. Gólmana evidentně zasáhl bruslí, právě proto se do něj Jemelin pustil. „To ani nevím, že jsem do něj kopnul. Spadl jsem a možná mi jen trochu ujela noha,“ říkal Michálek.

Vzápětí se mezi nimi strhla potyčka, tu se snažili zažehnat sudí. S obtížemi, ale povedlo se jim to. „Dal mi krosček, proto jsem šel do něj. Oba rozhodčí se nás ale snažili držet, nevím proč,“ usmál se.

720p 480p 360p 240p
Milan Michálek o prodloužení 3 na 3: Je to zábava, ale je to i pěkně těžké

Právě v těchto vypjatých chvílích český tým ukázal soudržnost. „Zahráli jsme výborně týmově, všichni jsme bojovali a byl to z naší strany dobrý zápas. Nemáme žádné superstar, ale musíme držet pohromadě. Byly tam některé zákroky na hraně a v tu chvíli se ukázalo, že bojujeme jeden za druhého. Právě v tom bude naše síla,“ pochvaloval si útočník Toronta.

Chválu na jeho adresu zase snesl kouč Josef Jandač. Chtěl první formaci oživit, a tak v ní Michálek nahradil Birnera. „Chvílemi jsme to střídali kvůli tomu, že jsme měli jen jedenáct útočníků, ale většinou Milan nastupoval vedle Tomáše Plekance a nehrál vůbec špatně. Prvnímu útoku to pomohlo. Michal Birner měl defenzivnější úkoly hlavně v oslabení, proto jsme je prohodili,“ vysvětlil hlavní trenér.

Českému týmu se v závěru podařilo vyrovnat, a tak zápas okořenilo prodloužení třech proti třem, po něm i nájezdy. „Tohle prodloužení je hodně o bruslení. Když třikrát jedete nahoru a dolů, tak je toho dost, navíc jsou to samé brejkové situace nebo nájezdy. Pro diváka ale prodloužení tří proti třem musí být výborné,“ tušil Michálek.

720p 480p 360p 240p
Plekanec o gólu: Ani nevím, jestli jsem ho dal já

 

720p 480p 360p 240p
Neuvirth po premiéře v národním týmu: Bylo to trochu jiné, než jsem očekával

720p 480p 360p 240p
Jandač o protržení střelecké smůly v O2 areně: Konečně jsme to odpanili

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze