+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
11. září 2016 • 15:20

Hokejisté odletěli na Světový pohár. Štěstí jim popřál i Štěpánek

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Čeští hokejisté v neděli po poledni nabrali směr Pittsburgh, kde sehrají poslední přípravu před Světovým pohárem. Ten pro ně startuje v noci ze soboty na neděli duelem proti domácí Kanadě. Na palubě speciálu nechyběl Roman Červenka, který dorazil ze Švýcarska, hokejistům popřál na letišti hodně štěstí i tenista Radek Štěpánek.Český tým dnes v O2 areně trénoval necelou hodinu, příliš se však nevěnoval nácvikům herních situací. Hráči se snažili "vyjezdit" únavu z předešlého utkání.

"Kluci se v sobotu vydali, bojovali. Dokázali zápas zvrátit poté, co jsme na začátku třetí třetiny dostali gól, a bylo to super pro jejich sebevědomí i pro lidi. Byl to velmi dobře odmakaný a vybojovaný zápas," řekl asistent trenéra Václav Prospal.

Reprezentanti se po tréninku přímo v O2 areně naobědvali a následně vyrazili na letiště, kde se k nim připojil jako poslední z nominovaných Červenka. Ten ještě v sobotu večer hrál zápas švýcarské ligy v dresu Fribourgu-Gottéronu na ledě Lausanne.

"Jel jsem ze Švýcarska autem, přijel jsem brzy ráno a alespoň na chvíli si lehnul. Manželka pro mě přijela do Lausanne, kde jsme hráli, takže ta cesta byla ještě delší, než by byla obvykle. Vyjížděli jsme asi v půl jedenácté a domů jsme přijeli kolem půl šesté, takže proto jsem se k týmu připojil až nyní," řekl třicetiletý útočník novinářům.

Štěstí popřál i Štěpánek

Speciálem společnosti Air Canada následně hokejisté nabrali směr Pittsburgh, kde je ve středu čeká generálka na Světový pohár proti Výběru Severní Ameriky. Na starém ruzyňském letišti jim hodně zdaru na turnaji popřál i tenista Radek Štěpánek, který má mezi hokejisty řadu dobrých kamarádů a využil před odletem možnosti konzultace s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem, jenž je členem výpravy.

"Čeká nás dlouhý let, poté se budeme muset vyrovnat s časovým posunem. To by ale neměl být problém. Kluci jsou zkušení a 95 procent jich do zámoří létá, takže vědí, kdy se mají jít vyspat a co mají dělat," uvedl Prospal.

V Pittsburghu poté budou mít hráči den volna, podle reglementu turnaje nesmějí v pondělí trénovat.

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze