+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
13. září 2016 • 18:30

Záhada jedničky pro SP trvá. Mrázek i Neuvirth odchytají půlku zápasu

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Kdo bude hájit českou branku na Světovém poháru v hokeji? Trenér Josef Jandač se o gólmanské jedničce ještě nerozhodl a v posledním testu proti výběru severní Ameriky do 23 let tak nastoupí Michal Neuvirth a Petr Mrázek přesně na půlku zápasu.Předpokládalo se, že do generálky už pošle kouč Jandač definitivní jedničku, nicméně oba brankáři ještě dostanou šanci se předvést, každý by měl odchytat 30 minut.

O startu centra Vladimíra Sobotky po zranění ramena ze čtvrtečního duelu v Petrohradu se rozhodne až ve středu. "Uvidíme. Šel naplno trénink a řekne nám. Máme pro zápas variantu, že nastoupí i že nenastoupí," prohlásil Jandač. Do sestavy se zařadí i útočník Roman Červenka z Fribourgu, který se k týmu připojil až před nedělním odletem do Pittsburghu a dnes s ním poprvé trénoval.

"Roman Červenka se zařadí do sestavy podle Vládi Sobotky. Když bude, tak půjde Roman na levou stranu. Když nebude, tak bude v centru," doplnil Jandač. Sedmým obráncem na tribuně zůstane Tomáš Kundrátek.

Po pondělním dnu volna český tým šel v Pittsburghu dnes poprvé na led v hale Consol Energy Center a trénoval hodinu. "Udělali jsme si ho ostřejší, hráči jezdili hodně v předklonu. Byla tam cesta, den volna a bylo to znát," doplnil Jandač.

Výběr Severní Ameriky má za sebou v přípravě dva vítězné duely s Výběrem Evropy - v Québecu vyhrál 4:0 a v Montrealu 7:4. Pro český tým bude utkání před zápasy ve skupině s Kanadou a USA dobrým testem proti zámořskému soupeři vedenému kanadským trenérem Toddem McLellanem.

"Musíme hrát o hodně jednodušeji, než jsme hráli v Praze proti Rusům. V Petrohradu už úzké kluziště bylo, ale hráli jsme tam první zápas. Tady si to kluci osahají, důležité to bude i pro hráče z Evropy, aby věděli, jak to bude vypadat v zápase," řekl asistent trenéra Jaroslav Špaček.

Doufá, že forma týmu bude mít nadále vzestupnou tendenci. "Výkon v druhém zápase vypadal lépe, první utkání v Rusku bylo z naší strany trošku rozlítané. Ale teď v Pittsburghu to bude úplně jiný zápas. Máme detaily, na kterých je třeba dělat," řekl Špaček.

Od mladých zámořských talentů očekává rychlé tempo. "Musíme na to být připraveni. Kluci vědí, co je čeká. Proti takovým soupeřům hrají každý den. Bude to nahoru dolů a žádné zastavování. Ale hráči mají za sebou dva zápasy a jsou trošku rozježdění," dodal Špaček.

"Jsou nabruslení. Všichni říkají, že asi budou jedním z nejrychlejších mančaftů na turnaji, ale na druhou stranu budou mít svoje chyby, které je taky potřeba využít. Z hlediska toho, že jsou mladší a nezkušenější, tak mohou udělat chyby. Je potřeba je k nim donutit, na to se budeme muset soustředit," prohlásil kapitán Tomáš Plekanec.

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze