+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jakub Hlaváč
13. září 2016 • 20:14

Sobotka se bál, že skončil. Teď musí dostat strach o rameno z hlavy

###BLOK-TOP-VIDEA###

PŘÍMO Z PITTSBURGHU | Černé myšlenky pomalu mizí z hlavy Vladimíra Sobotky. Vždyť se reprezentační hokejový centr po první přípravě s Ruskem bál, že se s hokejem zase na pár měsíců rozloučí. Bolest v rameni mu to napovídala... “Ale je to lepší a lepší,” těšilo ho v úterý. Světový pohár stihne.Napověděl vám to trénink v Pittsburghu?
"Dobré to bylo. Zlepšuje se to každým dnem, takže jsme se domluvili s trenéry, že možná nastoupím už do středečního zápasu (příprava s výběrem S. Ameriky U23). Uvidíme, jak to bude vypadat ráno a uděláme definitivní rozhodnutí."

Převládají tedy pozitivní pocity?
"Určitě. Čekal jsem to na ledě horší. Postupně se to vážně hodně zlepšovalo. Poprvé jsem vystřelil a přestal jsem se v hlavě bát, že se něco stane. Dobré to bylo i v soubojích, tak si myslím, že to je právě o hlavě. Pořád se o to člověk trošku bojí, ale mělo by to odejít úplně."

U odletu českých hokejistů na Světový pohár se nachomýtl i tenista Radek Štěpánek, který si popovídal s doktorem Pavlem Kolářem
U odletu českých hokejistů na Světový pohár se nachomýtl i tenista Radek Štěpánek, který si popovídal s doktorem Pavlem Kolářem

Říkáte, že jste to čekal horší. Co vás napadalo?
"Když se to stalo, tak jsem měl na mysli jediné. Že jsem zase skončil. Na tři měsíce. Takže jsem opravdu moc rád, že jsem tam, kde jsem."

Pro vlastní pocit byste rád stihl poslední přípravu, nebo upřednostňujete opatrnost?
"Jak jsem říkal, v té hlavě to pořád mám. Ale to rozhodnutí opravdu uděláme společně s trenéry až v den utkání, kdy se domluvíme na dalším postupu."

Jste zpátky v aréně NHL, jak se těšíte na známé prostředí a turnaj samotný?
"Strašně moc. Už jsem dlouho pořádně nehrál (konec minulé sezony v Omsku mu vzala vyhřezlá ploténka). Doufám, že jenom to rameno bude v pořádku a budu podávat výkony, které jsem podával předtím."

Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 ZDE »

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze