+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jakub Hlaváč
15. září 2016 • 10:49

Mrázek, nebo Neuvirth? Těžké rozhodování, řekl Prospal o gólmanech

###BLOK-TOP-VIDEA###

PŘÍMO Z USA | Vydařená příprava těšila Václava Prospala po středeční výhře (3:2) hokejové reprezentace nad výběrem Severní Ameriky do 23 let. Z Pittsburghu do Toronta, dějiště Světového poháru, se však tým přesouval s jednou otázkou. Kdo bude brankářská jednička, zůstává nejisté.Těšit mohl Václava Prospala výsledek poslední generálky. Byl tuze líbivý. A navíc, zdálo se, že trenérský štáb opět dokázal svým svěřencům poradit cestu za úspěchem. Zároveň ovšem nikdo nezamlčoval chyby, které se stále dějí.

V hodnocení se objevily výtky směřující k disciplíně. Počet vyloučení je stále vysoký, některá poměrně zbytečná. Defenziva také potřebuje ještě trošku vyztužit. Přečíslení, ve kterých jsou Češi v menšině, je stále až příliš.

Nicméně. Dvě výhry, jedna prohra, to je před startem ostrých duelů velmi slušná vizitka. A dobrá pumpa zdravého sebevědomí. Zdravého především proto, že nezakrývá pokoru a nezastírá vědomí o vlastní zranitelnosti.

„Nastoupíme sebevědomě. Sebevědomí je dobrá a důležitá věc. Ale zároveň jsme si vědomi, že stále máme co zlepšovat a na čem pracovat. Můžeme být lepší,” říkal Prospal. Sympaticky popsal realitu.

Od zámořských expertů se mu dostalo pochvaly za strategii, se kterou Češi na mladíky vyrukovali. „Chtěli jsme být hodně aktivní v jejich třetině. Mají obrovskou ofenzivní sílu, ale tušili jsme, že při bránění by mohli mít trochu problémy,” hlásil.

Pochválil práci skauta Jiřího Fischera, který dodal realizačnímu týmu podklady pro přípravu. Teď stojí Josef Jandač a spol. před jedním ze zásadních rozhodnutí. Koho postaví do branky. Michal Neuvirth i Petr Mrázek i ve středu předvedli velké zákroky.

„Neulehčili nám to,” usmál se Prospal. „Jméno vám teď neřeknu. Myslím, že nás v následujících dnech čeká hodně těžkého přemýšlení,” dodal. Času zas tolik nezbývá. V noci na neděli vše vypukne otvírákem s Kanadou.

Brandon Saad ve velké šanci před Neuvirthem
Brandon Saad ve velké šanci před Neuvirthem

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze