+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
15. září 2016 • 15:20

Speciál ke Světovému poháru: Hokejové hvězdy, soupisky, 56 stran!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Exkluzivní servis ke startu mimořádného hokejového turnaje přináší páteční Sport Magazín. Soupisky všech účastníků Světového poháru, detailní představení českého týmu, rozhovor s Jakubem Voráčkem, klíčoví hráči velmocí komentovaní Jiřím Fischerem, historické téma okolo tandemu velikánů Gretzky-Lemieux. To všechno na 56 stranách už v pátek.Co najdete v pátečním Sport Magazínu:

Rozhovor: Jakub Voráček

Český tým: vizitky, statistiky, brankáři komentovaní Tomášem Vokounem, obránci Jaroslavem Špačkem a útočníci Václavem Prospalem

Soupeři ve skupině: Kanada, USA a Evropa očima reprezentačního trenéra Josefa Jandače

Představení všech týmů: podrobná sestava, vypíchnutí klíčových mužů na přesilovky, nejšikovnějších rukou, mozků týmu nebo bijců do brankoviště a do rvaček

Historie: nejen o tom, jak Gretzky a Lemieux ohromili na Kanadském poháru proti SSSR

Systém turnaje: program, rozdíly v pravidlech

Vysoká hra Zdeňka Haníka: o poselství Věry Čáslavské

Sportovní TV přenosy na celý týden

Páteční Sport Magazín je opět nabitý řadou zajímavostíPáteční Sport Magazín je opět nabitý řadou zajímavostí

Voráček v roli modela: Obličej na to nemám 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze