+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Pavel Bárta
16. září 2016 • 04:30

Kde je Jágr?! Na Světový pohár patří, měl by na to, říká hvězda Kanady

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

PŘÍMO Z TORONTA | Mohl tu být, určitě by to zvládl. Jaromír Jágr už se nadobro vzdal reprezentace a dopředu vyloučil, že by se zapojil do hvězdných válek při Světovém poháru v hokeji 2016. „Myslím, že sem patří a měl by na to. Byla by docela zábava, kdyby tu nastoupil,“ je přesvědčený kanadský veterán Joe Thornton.Vousatý útočník se s Jágrem před deseti lety přetahoval o Art Ross Trophy. To ještě nepřipomínal anglicky mluvícího Rumcajse a zrovna přišel z Bostonu do San Jose. Jágr hrál za New York Rangers. Cenu pro nejproduktivnějšího hráče vyhrál Thornton o jeden bod. Od té doby roztálo hodně ledu, oba však pořád válčí v NHL. A patří k ozdobám svých týmů.

„Zapadl by sem. Je fenomenální sportovec. Co předvádí ve svém věku, je neuvěřitelné. Můžeme být vlastně šťastní, že tady není,“ zubil se dnes sedmatřicetiletý centr při odpolední půlhodince pro média, kdy před novináře v torontské aréně Air Canada center postupně předstoupili hráči a trenéři všech účastníků World Cupu.

Jágr je o sedm let starší než Thornton. To jeho spoluhráč z Floridy, obránce Aaron Ekblad, patří k úplně jiné generaci. Ale taky je přesvědčen, že by Jágr ve Světovém poháru obstál. „Jasně, že bych ho tady rád viděl! Vlastně můžu být rád, že tady není. Protože je to zatraceně dobrý hráč,“ chválil Ekblad, který patří k pilířům mladého celku Severní Ameriky.

„Děláte si snad legraci? Samozřejmě že by to zvládl. Je to skvělý kamarád a úžasný spoluhráč. Umí zpomalovat hru a nasadit jí tempo, jaké vyhovuje jemu a které dokáže zvládnout. A daří se mu to, aniž by ztratil něco ze svého umění a šikovnosti,“ řekl na přímý dotaz mladý kanadský obránce.

Stamkos se těší na Šustra s Palátem

Steven Stamkos patří v turnaji k dvanácti vyslancům Tampy Bay. Tenhle klub má v turnaji nejpočetnější zastoupení. Už po středeční přípravě v Pittsburghu laškoval s Andrejem Šustrem.

Kanaďané se rozcvičovali před večerním utkáním proti Rusku a jeden z klenotů kanadského Týmu snů Stamkos se v teplácích snažil naoko nasadit bodyček českému bekovi, který si to po skončení zápasu vykračoval s ostatními z ledu do kabiny.

„Jsem nadšený, že si proti nim zahraju,“ rozzářil se, jakmile zaslechl jména Šustr a Palát. „Potkali jsme se už v Pittsburghu, kde hráli proti nám. Na ledě nebudeme přátelé, stát se může cokoli. V přípravě proti Rusku dal Kučerovovi kolínko. Ale to se stane. Určitě to neudělal úmyslně. A vždycky je hezké, když máte příležitost nastoupit proti vlastním spoluhráčům. Je to zase něco jiného,“ řekl Stamkos.

Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 čtěte ZDE »

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze