+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
###BLOK-TOP-VIDEA###

PŘÍMO Z TORONTA | Věřil v překvapení. Útočník Tomáš Plekanec se také rval za výsledek, který by českou hokejovou reprezentaci posunul k dalšímu zlepšení nálady. Místo toho přišel v sobotu s Kanadou debakl 0:6 a český kapitán musel odpovídat, kterak se dá tým dohromady před soubojem s mužstvem Evropy.Dá se alespoň od něčeho odpíchnout?
“Možná od prvních deseti minut. Ale zlepšit musíme úplně všechno, nesmíme se dostat takhle dolů. Ale ono je to těžké. Jak to bylo 0:3, tak už je těžké hrát. Ještě když inkasujete takle do šatny… Navíc proti Kanadě. Vyklidli jsme hriště a bylo těžké s tím něco dělat.”

Onen nadějný začátek ukončil první gól, který se střídačka snažila u sudích rozporovat. Jak jste situaci v brankovišti viděl?
“Sudí mi řekl, že tam hokejka byla, ale prý to neovlivnilo zákrok. Že by se Neuvi stejně nestačil přesunout. Nechápu, jak tohle může posoudit, ale asi to je stejně celkem jedno.”

Byl už tohle definitivní zlom a ztráta nadějí?
“Pořád jsme tu třetinu mohli zavřít za stavu 0:1. Ten začátek vážně nebyl zlý, dostali jsme se k pár dobrým střelám a závarům. Takhle jsme hráli přípravu, takhle jsme mohli držet krok. Ale nevydrželi jsme to 60 minut. Což musíme. Jenom tak máme naději uhrát jiné výsledky, než takovéto.”

Brankář nás ještě podržel

A to brankář Michal Neuvirth ještě dost věcí zachránil…
“Přesně tak, byl z nás jednoznačně nejlepší. Byly tam na něj nájezdy, šlo na něj 50 střel. Strašně moc toho pochytal.”

Jak teď zapomenout?
“Momentální zklamání je obrovské. Chtěli a věřili jsme, že jim můžeme vzdorovat. Daleko víc. Jenže není čas se moc litovat, je den volna a pak zápas, který nás může udržet v turnaji. Musíme se na něj připravit.”

Je výhra kombinovaného výběru Evropy nad USA velkým varováním?
“Varování ani nebylo potřeba. Soupisku mají plnou vynikajících jmen, takže to nebude o moc jednodušší než s Kanadou.”

Navíc půjde o všechno.
“Pokud tady chceme zůstat, tak ano. Musíme něco uhrát. Teď si maličko odpočineme, proberem to a půjdeme se rvát celých 60 minut. Jiná cesta nevede.”

Více o Světovém poháru v Kanadě čtěte zde >>> 

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze