+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Pavel Bárta
19. září 2016 • 16:55

Nakládal: Nikdo nečekal, že porazíme Kanadu! Skupina je otevřená

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

PŘÍMO Z TORONTA | S Petrem Mrázkem v brance, promíchanými útoky a hlavně s čistou hlavou. Tak chtějí po výprasku od Kanady nastoupit čeští reprezentanti do svého druhého zápasu na Světovém poháru proti výběru Evropy. „Všichni jsme profíci a víme, proč jsme sem přijeli a o co tady hrajeme,“ řekl po nedělním tréninku v zařízení Master Card Center obránce Jakub Nakládal, v úvodním duelu nejvytíženější český hráč.Brutální porážka v nich hlodala ještě dlouho. Ale ve finále bylo vlastně jedno, jestli zápas skončil 0:6 nebo jen o gól. „Ty body prostě nemáme. Musíme na to zapomenout a soustředit se jen na to, co nás čeká. Dáme do toho úplně všechno. Zbylé dvě třetiny s Kanadou to vypadalo, jako když jen dohráváme. Budeme muset celých šedesát minut jet naplno a já věřím, že tu výhru uděláme,“ uvedl Nakládal.

Včera si čeští reprezentanti v odlehlém, ale účelném komplexu v západní části Toronta dobře zatrénovali a přepnuli na jinou frekvenci. „Všichni jsme profíci a víme, proč jsme sem přijeli a o co tady hrajeme. Takže tady není vůbec čas na to se v tom babrat, utápět a litovat se. To vůbec ne, každý už máme tu hlavu čistší. Teď už se budeme soustředit jen na Evropu,“ líčil 28letý bek.

Celek složený z hráčů osmi zemí v úvodním duelu zaskočil Američany, porazil je 3:0. Skupina, v níž s nimi hrají ještě Češi a Kanada se tím zamotala, senzační výhra však není komplikací, souboru Josefa Jandače spíš nahrává.

„Je to pro nás lepší,“ mínil Nakládal. „Před turnajem jsme věděli, že budeme muset dvakrát vyhrát. Nikdo asi vyloženě nečekal, že bychom Kanadu porazili. A všichni vědí, že nad Evropou musíme za každou cenu vyhrát. A nám naopak může pomoct, že oni porazili Ameriku. Skupina je pořád otevřená,“ dodal.

Michal Kempný měl s kanadskými hráči plné ruce práce
Michal Kempný měl s kanadskými hráči plné ruce práce

 

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze