+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jakub Hlaváč
20. září 2016 • 01:14

Zklamaný Hanzal: Uvědomovali jsme si důležitost a asi to na nás padlo

###BLOK-TOP-VIDEA###

PŘÍMO Z TORONTA | Zařídil vyrovnání, naději. Reprezentační Martin Hanzal v pondělním duelu s výběrem Evropy skóroval, jenže po prohře 2:3 z prodloužení byl stejně zklamaný, jako jeho spoluhráči. Naděje na postup do semifinále hokejového Světového poháru je pouze teoretická.Od začátku se zápas nevyvíjel pro české barvy ideálně. Jak jste ho viděl?
“Bohužel, pořád jsme se na něco dotahovali. Stálo nás to hodně sil a navíc jsme znovu nedokázali zůstat mimo trestnou lavici. To byl další problém, který nás opakovaně srážel a je to prostě škoda. Věděli jsme, že potřebujeme vyhrát. Teď žije teorie a můžeme v ni doufat. Budeme bojovat dál.”

Do 30. minuty jste měli pouze 8 střel. Kde je problém ve vytváření si palebných pozic?
“Možná jsme byli trošku ustrašení. Uvědomovali jsme si tu důležitost výsledku a asi to na nás trochu padlo. Ale přesně je pravda, že jsme hrozně málo stříleli. Pokud nebudeme dávat góly, tak nemůžeme vyhrát. Po půlce to bylo trochu lepší, řekli jsme si to. Bohužel jsme pořád byli pozadu.”

Jakoby vás paradoxně do akce dostal gól na 0:1.
“Na chvíli jsme to zlepšili. Začali jsme být odvážnější, vyrovnali. Jenže v tu chvíli jsme zase začali být ustrašení. A zase jsme museli něco honit. Tohle je těžké.”

V naději vás držel Petr Mrázek, co jste jeho zákrokům říkal?
“Chytal výborně. Jak v prvním zápase Neuvi, tak teď Mráza. My jsme mu bohužel nepomohli, zase tam bylo strašně moc střel proti nám. Vytáhl tam neskutečné věci, třeba v oslabení ve třech… Nepomohli jsme mu.”

Ovlivnil to i zápas s Kanadou, měli jste ho v hlavě či nohách?
“Nevím, jak to vypadalo. Sil jsme asi měli dost. Ale ta vyloučení nás totálně rozhodí z rytmu. Někdo se zavaří, někdo je naopak studený. Zápas s Kanadou jsme chtěli hodit za hlavu a myslím, že jsme na to moc nemysleli. To spíše na nutnost bodovat.”

Vše o Světovém poháru v Kanadě čtěte zde >>>

 

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze