+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
20. září 2016 • 10:07

Postupová teorie: Češi potřebují pomoc, Kanada musí selhat

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Špatně vyřešené prodloužení a následný vítězný gól Leona Draisaitla z Týmu Evropy má pro české hokejisty na Světovém poháru velký dopad. S jediným bodem a posledním zápasem před sebou je šance na možný postup velmi malá. Parta kolem kapitána Tomáše Plekance bude muset kromě vlastní síly spoléhat především na to, že domácí Kanada si vybere několik hodně slabých chvil...Michal Neuvirth proti Kanadě tahal z rukávu skvělé zákroky, ale sám se gigantovi nemohl postavit. Petr Mrázek zase v pondělí několikrát donutil soupeře kroutit hlavou, tak moc Evropany zlobila jeho forma, ale i tak z toho byl jen bod. Jediný po dvou bitvách ze tří. Šance na semifinále se tedy smrskly. Hodně. Jaká je teď cesta k pokračování v turnaji?

Česká teorie: Jak postoupit?

1. Naději udrží případná výhra USA nad Kanadou po 60 minutách, hraje se v noci na zítřek (2.00 SELČ).

2. V pátek by pak tým kouče Jandače musel Spojené státy porazit po 60 minutách.

3. Současně musí tým Evropy porazit domácí už po 60 minutách.

Vše o Světovém poháru v Kanadě čtěte zde >>>

Z V VP PP P Skóre B
1.  Kanada 6 6 0 0 0 24:8 12
2.  Tým Evropy 6 1 2 0 3 12:13 6
3.  Česko 3 1 0 1 1 6:12 3
4.  USA 3 0 0 0 3 5:11 0

Postupový klíč:

V případě shodného počtu bodů dvou týmů dál pokračuje vítěz vzájemného duelu. Ale jak to bude v případě shody bodů u tří nebo čtyř mužstev? Rozhodují postupně tato kritéria:

1. Počet výher v základní hrací době a prodloužení, bez výher v nájezdech

2. Počet výher pouze v základní hrací době

3. Rozdíl vstřelených a obdržených gólů (počet vstřelených branek minus počet obdržených branek)

4. Počet vstřelených branek

Neskutečný zákrok lapačkou Petra Mrázka
Neskutečný zákrok lapačkou Petra Mrázka

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze