+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
20. září 2016 • 17:28

Výhra nad Čechy? Dobrá pro sebevědomí, tvrdí Hossa z týmu osmi zemí

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Na začátku jim nikdo nevěřil. Na Světovém poháru reprezentují osm zemí najednou. Odmítli společnou hymnu a v kabině se musí domlouvat anglicky. Nyní má však Tým Evropy po dvou cenných vítězství nakročeno do semifinále. "Nikdo kromě naší kabiny by neřekl, že se dostaneme až tam, kde jsme nyní," řekl Ralph Krueger, hlavní trenér Evropy, po pondělním vítězství nad Českem 3:2 v prodloužení. Posledním soupeřem jeho svěřenců bude favorizovaná Kanada.Díky vítězstvím nad USA a Českem může evropský tým pomýšlet na postup ze skupiny. Bude však záležet ještě na dvou utkáních základní skupiny. Během středeční noci proběhne souboj dvou předních favoritů z Kanady a USA. Pokud domácí v čele s trenérem Mikem Babckocem porazí Američany, tak má výběr Evropy jisté semifinále Světového poháru.

Zmíněným druhým zápasem bude střetnutí Týmu Evropy s Kanaďany. Nutno poznamenat, že pokud by Kanada prohrála oba zápasy, tak by se mohla do semifinále teoreticky podívat i česká reprezentace. Mužstvo ze starého kontinentu jde na Crosbyho a spol. s velkým sebevědomím, ale zároveň s pořádnou dávkou pokory.

"Všichni dobře víme, jak hraje Kanada. Mají skvělé mužstvo a nemají slabinu na žádném postě. Musíme hrát naši hru a důkladně se na ně připravit. Důležité bude hrát celých 60 minut a vyvarovat se oslabení," řekl před duelem s Kanaďany Jaroslav Halák, brankářská jednička týmu Evropy.

"Vítězství nad Čechy je dobré pro naše sebevědomí. Cítíme se výborně, ale jsou to jen první dva zápasy a to nám ještě nic nezaručuje," doplnil svého kolegu ze slovenské reprezentace Marián Hossa, zkušený útočník Chicaga.

 

Těžko na cvičišti, ale lehko na bojišti

Po dvou přípravných zápasech proti mladému výběru Severní Ameriky, které skončily porážkou, se zdálo, že budou hokejisté Evropy snadným soupeřem. Toto tvrzení však tento tým popřel v generálce na World Cup, kdy si hravě poradil se švédským mužstvem, kterému uštědřil porážku 6:2.

Poté následovala konfrontace s hvězdným týmem USA, jedním z hlavních favoritů turnaje. Kdo tipoval, že jasně zvítězí Američané, musel horko těžko uvěřit svým očím. Mužstvo složené z osmi evropských národů nasázelo brankáři Jonathanu Quickovi tři góly, na které nedokázali odpovědět hráči jako například Patrick Kane nebo T. J. Oshie.

"Hráli jsme jako jeden tým a navíc velice zodpovědně," říkal po zatím největším překvapení na turnaji s úsměvem Marián Gáborík, slovenský zástupce v evropském mužstvu. I přesto, že toto mužstvo je poskládané různých koutů Evropy, začala fungovat týmová chemie, kterou si výběr kouče Ralpha Kruegera přenesl i do zápasu s českou reprezentací.

Utkání za stavu 2:2 dospělo až do prodloužení. V něm nakonec rozhodl pro tým Evropy Leon Draisaitl, německý talent z Edmontonu. "Je krásné dát gól na tak velkém turnaji a pomoci týmu k vítězství. V kabině si rozumíme. Dokázali jsme vytvořit silný tým. Každý v mužstvu zná svoji úlohu a to je vždy velmi důležité," popisoval syn trenéra Petera Draisaitla známého i z české extraligy své nadšení z pohody v týmu.

 

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze