+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jakub Hlaváč
21. září 2016 • 22:32

Mrázek: Dotěrní Američané? Hraju stejnou ligu. My tam necháme všechno

###BLOK-TOP-VIDEA###

PŘÍMO Z TORONTA | Dostal důvěru pomoci české hokejové reprezentaci na Světovém poháru ke třetímu místu ve skupině, ke zlepšení nálady. Do branky národního mužstva se proti hokejistům USA ve čtvrtek postaví Petr Mrázek a nejen on věří v šanci hvězdného (a hodně zklamaného) soupeře porazit.Co se dá od zápasu očekávat? Oba týmy vědí, že na turnaji končí.
“Bylo by pěkné to zakončit vítězstvím a zůstat na třetím místě ve skupině. Myslím, že do toho zápasu půjdeme s tím, že tam necháme všechno a snad to bude stačit na dobrý výsledek. Chceme vyhrát.”

Bylo těžké vyklepat z hlavy zklamání po prohře s výběrem Evropy?
“Bohužel, tohle je hokej. Jeden vždycky musí prohrát, takže škoda, že jsme na té straně stáli my. Věděli jsme, že ten zápas potřebujeme a nepodařilo se to... Jdeme dál.”

Američané jsou hodně důrazní na brankovišti, budou tam chtít být silní. Jak se na to dá připravit?
“Jsem na to zvyklý z NHL, tohle se dá čekat. Všichni hrají stejnou ligu jako já, takhle to tam chodí a jinak to nebude ani tentokrát.”

V sezoně 2011/12 jste proti USA odchytal fantastický zápas na mistrovství do 20 let. Jak na to vzpomínáte?
“Škoda, že teď se o nic nejedná... Jenom o to, jestli budeme třetí, nebo čtvrtí. Ale musíme tam jít a ukázat, že jsme dobří hokejisté a umíme to. A dokážeme zvítězit. Ta vzpomínka mi přijde na mysl, když se někdo zeptá, ale jsou to čtyři roky. Už je to skoro pryč.”

Sledoval jste zápas Američanů s Kanadou?
“První třetinu, pak jsem zkontroloval až výsledek. Oni mají navzdory výsledkům vynikající tým, tam se nedá ani na nikoho zaměřit. Byla by to chyba si myslet něco jiného.”

Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 čtěte ZDE »

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze