+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Tomáš Vrábel
20. června 2015 • 04:40

Jandač: Já jako Vůjtkův asistent? O každé nabídce se musí uvažovat

Stane se Jandač Vůjtkovým asistentem?
TOP VIDEA
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vladimír Vůjtek vybírá své asistenty pro národní tým. Existuje možnost, že vznikne trenérský triumvirát, ve kterém budou i hlavní muži extraligových střídaček, mezi ně se řadí například sparťan Josef Jandač, extraligový šampion s Litvínovem Radim Rulík či vicemistr s Třincem Jiří Kalous.„Ještě nemám ucelenou představu, ale kandidáti jsou z tohoto okruhu. I z okruhu mladších,“ přiznal ve čtvrtek v rozhovoru pro Sport Vůjtek.

I někteří členové svazu mají představu, že Vůjtkovými zástupci budou z řad hlavních extraligových koučů.

Jandače ani Rulíka zatím neoslovil, Kalouse se redakci nepodařilo kontaktovat. „Já se k tomu vyjádřím, až to bude případně aktuální. Nic tomu nenasvědčuje, takže se o tom nemá cenu mluvit,“ řekl iSport.cz Rulík.

Jandač byl otevřenější a případnou nabídku by promýšlel. „O každé nabídce uvažuji a za každou z nich musí být člověk vděčný, poděkovat za ní a zvážit, jestli jsou okolnosti vhodné,“ pravil. „Mám smlouvu se Spartou, a když by to nabývalo konkrétnějších rozměrů, tak bychom to samozřejmě museli řešit, do té doby si nemá cenu motat hlavu něčím, co není,“ dodal.

I kouč Sparty byl mezi žhavými kandidáty na post hlavního trenéra národního týmu. „Zmiňovala se nějaká jména a vzhledem k tomu, že výkonný rozhodl tak, že trenér musí být u národního týmu na plný úvazek, tak se ten okruh hodně zúžil a volba na pana Vůjtka byla správná,“ uznal Jandač.

Teď je na Vůjtkovi, jestli vznikne silný triumvirát složený z osobností, mezi kterými by mohl být i Jandač, jenž dělal asistenta Vladimíru Růžičkovi při senzačním triumfu na MS 2010.

„Já se hlavně nepovažuju za top kouče, ale pokud by šlo o spojení s lidmi, se kterými bychom byli na stejné vlně, tak si to dovedu představit, ono to totiž jinak nejde,“ přiznal Jandač a pokračoval: „Ani členové předchozího triumvirátu kolem Vládi Růžičky nebyli pátým kolem u vozu. Dneska tým nelze trénovat jen v jednom člověku, ten jeden za to nese odpovědnost, ale dělená práce už je běžná, neumím si představit, že by to bylo jinak,“ uzavřel Jandač.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze