+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Pavel Bárta
3. listopadu 2015 • 19:11

Nováček Kubalík: Karjala je jiná, než dvacítka. Trošku se bojím

Autor:
Útočník Dominik Kubalík se chystá na Karjalu
TOP VIDEA
Nahlédněte do tenisového jeviště pro Laver Cup v Praze! Černá je krásná Nahlédněte do tenisového jeviště pro Laver Cup v Praze! Černá je krásná
SESTŘIH: Wolfsburg - Brémy 1:1. Gebre Selassie zahazoval šance SESTŘIH: Wolfsburg - Brémy 1:1. Gebre Selassie zahazoval šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

V extralize trhá sítě, katapultoval do popředí mezi střelci i v bodování, teď před ním stojí nová výzva. Dominik Kubalík z role kapitána dvacítky plynule přešel do národního mužstva, je nejmladším členem Vůjtkova výběru. „Je to zase úplně něco nového, jiný level. Jsem zvědavý, jak to zvládnu. Doufám, že se o to poperu a zvládnu to,“ míní 20letý plzeňský útočník, který je nejmladším členem výběru nového reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka pro turnaj Karjala. Češi za 21 účastí na Karjale zvítězili pouze jednou. Listopad jim nikdy nesvědčil, jediného prvenství dosáhli před třemi lety. „Doufám, že to prolomíme. Nejedeme to jen tak odehrát, ale udělat výsledek,“ říká odhodlaně Kubalík.

V létě už zažil kemp mladíků v Jihlavě, přes staršího bratra Tomáše zná i pár hráčů současného výběru. Nejde tedy úplně do neznáma a zcela sám. „Hrál s nimi ve Lvu nebo reprezentacích. Další znám přes Kubu Jeřábka nebo z extraligy. Je otázka času, kdy se poznáme blíž,“ dodává.

Dominik Kubalík před turnajem Karjala

Právě s plzeňským bekem Jeřábkem, který je starší o čtyři roky, se zná odmalička. Jsou skoro jako rodina, jejich matky spolu jezdí na dovolenou. „S Kubou trávíme spoustu času, bydlíme spolu na jednom pokoji při tripech a určitě budeme i teď, což je dobré. Tohle je sice jiná úroveň, ale pořád budu s Jeřábem. Jen doufám, že to nebude ostuda a dokážu držet krok,“ přeje si Dominik Kubalík.

V Plzni po výborném vstupu do sezony vládla pohoda, dobrá nálada. „Člověk tam taky všechno zná, ví, co ho čeká, co musí a nemusí dělat. V nároďáku je všechno nové, ale je otázka času, než si zvyknu. Těším se, i když jsem trošku nervózní. Jako před každou akcí, kdy jsem jel na mládežnické reprezentace. Tuto bude jiný level. Trošku se bojím, ale hned jak padne puk na led, věřím, že to bude v pohodě,“ líčí reprezentační nováček.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze