Finové začali na Karjale výhrou, na úvod zdolali Rusko 2:1

Finský výběr si v úvodním zápase poradil s Ruskem
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Hokejisté Finska vstoupili vítězně do domácího turnaje Karjala, v Helsinkách porazili Rusko 2:1. Úvodní zápas seriálu Euro Hockey Tour rozhodl přesilovkový gól útočníka Petriho Kontioly v 50. minutě.

Do první větší šance utkání se dostal v 7. minutě domácí Kivistö, gólmana Sorokina však nepřekonal. Bezbrankový stav se změnil v 16. minutě, kdy své umění předvedl Kovalčuk, který pohotově překonal Metsolu ve finské brance.

Domácí ale dokázali na gól hvězdy Petrohradu rychle odpovědět, již o 94 sekund později překonal střelou na Sorokinovu zadní tyč obránce Kukkonen.

Hned na začátku druhé třetiny mohl Finům zajistit vedení Salmela, ale stejně jako následně Jormakka s Koskirantou podruhé Sorokina nepřekonali. V polovině utkání se neprosadil útočník Kartajev a ani jednomu z týmů k druhé brance nepomohly ani úvodní přesilové hry.

Téměř osm tisíc diváků v Hartwall Areně se další branky dočkalo až v 50. minutě, kdy se k radosti většiny z nich v přesilové hře prosadil Kontiola a potrestal faul obránce Meňšikova. Sborná se snažila vyrovnat, překonat podruhé Metsolu se jí však nepodařilo ani při závěrečné power play.

Finsko - Rusko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Kukkonen (Huhtala, Ohtamaa), 50. Kontiola (Lepistö, Hietanen) - 16. Kovalčuk (Grigorenko, Grigorjev). Rozhodčí: Linde, Sjöqvist (oba Švéd.) - Nieminen, Sormunen (oba Fin.). Vyloučení: 1:2, navíc Kovalčuk (Rus.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7631.

Finsko: Metsola - Laakso, Salmela, Hietanen, Lepistö, Ohtamaa, Kukkonen, Kivistö, Elorinne - Hartikainen, Koskiranta, Jormakka - Osala, Kontiola, Kiiskinen - Kuusela, Sallinen, Huhtala - Koivisto, Lajunen, Pesonen. Trenér: Kari Jalonen.