7. listopadu 2015 • 09:30

Ztráta na začátek. Česká dvacítka začala turnaj čtyř prohrou s Finy

Autor:
720p480p360p240p
Záběry z utkání Finsko - Česko z turnaje čtyř.
TOP VIDEA
RENTGEN: Baroš táhne Liberec - už není rychlý, ale je chytrý a pracuje s tělem RENTGEN: Baroš táhne Liberec - už není rychlý, ale je chytrý a pracuje s tělem
NEJ zákroky Premier League: Čech dal stopku Mahrezovi, Butland jako superman NEJ zákroky Premier League: Čech dal stopku Mahrezovi, Butland jako superman
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slušný start, smutný konec. V prvním utkání na turnaji čtyř, poslední prověrce před mistrovstvím světa, prohrála hokejová dvacítka 2:3 s Finskem. Dobrý dojem z dvougólové první třetiny pokazila pouze ta třetí, ve které si čeští hokejisté nechali naopak dva góly vstřelit.Zápas s Finskem odstartoval aktivní hrou českého mužstva, kterou nezbrzdilo ani to, že severský soupeř se v 5. minutě utkání dostal do vedení. Ještě do konce třetiny totiž díky trefám Davida Tomáška a Radka Veselého bylo skóre otočeno.

V druhé části hry útočili především Finové, český soupeř ale výtečně bránil a všechno navíc hlídal spolehlivý brankář Vejmelka. „Byla to hodně těžká třetina, Finové si dokázali vytvořit velký tlak. Ale zvládli jsme to velmi dobře,“ řekl pro hokej.cz Tomášek.

Zkušený soupeř přesto nakonec ukázal velkou individuální zdatnost a zápas otočil. Čeští hokejisté tedy dobrý pocit ze svého výkonu měli zamlžený konečným skóre. "Ceníme si také toho, že jsme Finy několikrát zatlačili v jejich pásmu. Negativní jsou ale chyby okolo modrých lajn, které rozhodly,“ řekl devatenáctiletý hokejista.

720p 480p 360p 240p
Záběry z utkání Finsko - Česko z turnaje čtyř.