Skvěle! Osmnáctka zdolala Finsko a je v semifinále Hlinkova memoriálu

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Česká hokejová osmnáctka porazila ve druhém utkání na domácím Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi Finsko 5:3 a zajistila si postup do pátečního semifinále. Ve středu od 19:00 čeká svěřence trenéra Václava Varadi ještě boj o první místo v základní skupině A proti Spojeným státům americkým.

Varaďa, který u reprezentační osmnáctky před novou sezonou vystřídal Roberta Reichla, slavil i ve třetím zápase na lavičce výhru. Po sobotní generálce proti Kanadě (3:2 v prodloužení) a pondělním úvodním utkání se Švýcarskem (6:1) si jeho svěřenci poradili také s Finskem.

Do vedení dostal český tým v 15. minutě v přesilovce Safin. Za 33 vteřin vyrovnal Moilanen, který ve druhé třetině v početní výhodě druhou trefou také otočil stav. V polovině utkání ale domácí strhli skóre na svou stranu, když se během 83 vteřin prosadili Zadina a Galvas.

Po 62 sekundách závěrečné části upravil už na 4:2 Dvořák. Finsku dal ještě v 55. minutě naději Anttalainen, ale vítězství českého výběru potvrdil dvě vteřiny před koncem do prázdné branky Nečas.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let v Břeclavi a Bratislavě:

Skupina A (Břeclav):
ČR - Finsko 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 15. Safin, 30. F. Zadina, 31. J. Galvas, 42. J. Dvořák, 60. Nečas - 16. a 25. Moilanen, 55. Anttalainen.
Švýcarsko - USA 3:4 (2:2, 1:1, 0:1).

Skupina B (Bratislava):
Slovensko - Švédsko 3:6 (0:1, 1:4, 2:1), Rusko - Kanada 2:1 (0:0, 0:1, 2:0).

0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.