9. srpna 2016 • 23:18

Skvěle! Osmnáctka zdolala Finsko a je v semifinále Hlinkova memoriálu

Čeští mladíci slaví postup do semifinále
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Česká hokejová osmnáctka porazila ve druhém utkání na domácím Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi Finsko 5:3 a zajistila si postup do pátečního semifinále. Ve středu od 19:00 čeká svěřence trenéra Václava Varadi ještě boj o první místo v základní skupině A proti Spojeným státům americkým.

Varaďa, který u reprezentační osmnáctky před novou sezonou vystřídal Roberta Reichla, slavil i ve třetím zápase na lavičce výhru. Po sobotní generálce proti Kanadě (3:2 v prodloužení) a pondělním úvodním utkání se Švýcarskem (6:1) si jeho svěřenci poradili také s Finskem.

Do vedení dostal český tým v 15. minutě v přesilovce Safin. Za 33 vteřin vyrovnal Moilanen, který ve druhé třetině v početní výhodě druhou trefou také otočil stav. V polovině utkání ale domácí strhli skóre na svou stranu, když se během 83 vteřin prosadili Zadina a Galvas.

Po 62 sekundách závěrečné části upravil už na 4:2 Dvořák. Finsku dal ještě v 55. minutě naději Anttalainen, ale vítězství českého výběru potvrdil dvě vteřiny před koncem do prázdné branky Nečas.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let v Břeclavi a Bratislavě:

Skupina A (Břeclav):
ČR - Finsko 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 15. Safin, 30. F. Zadina, 31. J. Galvas, 42. J. Dvořák, 60. Nečas - 16. a 25. Moilanen, 55. Anttalainen.
Švýcarsko - USA 3:4 (2:2, 1:1, 0:1).