Česko - Švédsko 8:4. Kanonáda po obratu zajistila turnajový triumf

Autor: iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Čeští hokejisté zvládli i druhé utkání na Českých hokejových hrách a po vítězství 8:4 nad Švédskem si zajistili celkový triumf na turnaji. Repliky svetrů mistrů světa z roku 1947 sice českému týmu v první třetině štěstí nepřinesly, ale domácí ve druhé třetině otočili stav z 1:3 na 5:3 a nakonec si i díky vyloučením soupeře došli pro výhru. V posledním utkání s Ruskem už tak o celkový triumf na domácí půdě nepřijdou.

Vítězství zajistilo sedm různých střelců

Svěřenci trenéra Josefa Jandače v Českých Budějovicích prohrávali 1:3, ale ve druhé třetině dokázali výsledek otočit a nakonec si připsali jednoznačnou výhru. Čtyřmi asistencemi se na tom podílel kapitán Jakub Voráček, dvě branky vstřelil Radim Šimek.

Český tým začal ve vyprodané aréně aktivně a Läck ve švédské brance byl v permanenci. Horák, Krejčík ani Radil však nedokázali otevřít skóre. Ve 3. minutě ale už domácí vedli. Hanzl trefil tyč, Kundrátek však puk z ostrého úhlu pohotově dorazil a ve 40. zápase v národním týmu si připsal šestý gól. Následně mohli zvýšit Holík nebo Voráček, v koncovce ale neuspěli.

První třetina v retrodresech! Češi vzdali hold legendám

V závěru první třetiny Češi polevili a Švédové to dokázali využít. Při hře čtyři na čtyři přesnou střelou pod horní tyč vyrovnal Kempe, a 46 sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky se prosadil John Klingberg. A to ještě mezi tím Landeskog trefil tyč.

Vyrovnat mohl ve 22. minutě Vrána, ale prosadili se opět Seveřané. Ve 27. minutě byli vyloučeni Šulák se Zohornou a hosté hráli 73 sekund v pěti proti třem. Češi sice dvojnásobné oslabení ubránili, ale po návratu Šuláka na led se prosadil Landeskog, jenž tečoval Klingbergovu střelu.

Dvougólová ztráta však stejně jako proti Finsku Čechy nabudila a opět se jim podařilo duel zvrátit. Ve 31. minutě tečoval Birner střelu Řepíka od modré, a když poté Francouz předvedl skvělý zákrok proti Lindholmovi, dokonali jeho spoluhráči v rozmezí 44 sekund obrat. Nejprve v přesilové hře vyrovnal Jan Kovář a poté dorazil Voráčkovu střelu Šimek.

Češi nastříleli Švédsku nejvíce branek v historii. Byl to ale jen přátelák, uvidí se za týden, mírní euforii Voráček

Při Skleničkově vyloučení se do slibné příležitosti dostal Omark, Francouz byl ale pozorný. Početní výhodu následně nevyužili ani domácí, po návratu Lundqvista na led však Holík pohotově dorazil Kempného střelu a Češi vedli 5:3. Švédy vrátilo do hry čtyřminutové Hanzalovo vyloučení a hrubá chyba Šuláka, po které Carl Klingberg snížil.

Vyrovnat se ale hostům nepodařilo, naopak ještě třikrát inkasovali. Nejprve se prosadil v přesilovce pět na tři Červenka, poté se trefil Kempný a při power play soupeře uzavřel skóre Šimek.

Švédsko

Domácí: 03:57. Kundrátek, 30:39. Birner, 36:42. Jan Kovář, 37:26. R. Šimek, 48:11. P. Holík, 56:31. Červenka, 58:32. Kempný, 59:12. R. Šimek

Hosté: 17:07. Kempe, 19:15. J. Klingberg, 28:25. Landeskog, 54:20. C. Klingberg

Domácí: Francouz (Mrázek) – Gudas, J. Krejčík, Kundrátek, Kempný, Kindl, R. Šimek, D. Sklenička, Šulák – Voráček (C), P. Holík, Červenka – Radil, Jan Kovář (A), P. Vrána – Řepík, R. Hanzl, Birner – Hyka, Horák (A), T. Zohorna – Lev.

Hosté: Läck (Svedberg) – Strålman, Hedman (A), J. Klingberg, Ekman-Larsson, C. Rosén, Brodin, Holm – E. Lindholm, V. Rask, Omark – C. Klingberg, W. Karlsson, Everberg – Eriksson Ek, Söderberg, Landeskog (A) – J. Lundqvist (C), Krüger, Nordström – Kempe.

Gofman, Buturlin (oba RUS) – Gebauer, Lederer (oba CZE)

4. Švédsko 11 3 1 0 7 31:40 11

Špaček před Ruskem: O obráncích, zdravotním stavu hráčů, nebo Krejčího možném příjezdu

Češi nasázeli Švédům osm branek! Ale kluci hráli skvěle i do obrany, konstatuje Francouz

Ukázali jsme charakter a sílu, těší Radima Šimka po dalším obratu

Nezvolníme! slibuje Kundrátek před závěrečným utkáním s Ruskem

Radim Šimek prostřeluje Eddieho Läcka a vrací Čechům vedení

0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.