30. dubna 2017 • 17:18

Finsko udolalo Švédy gólem v závěru. Na Českých hrách skončilo druhé

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Hokejisté Finska porazili na Českých hrách v Českých Budějovicích Švédsko 3:2 a obsadili na závěrečném turnaji seriálu Euro Hockey Tour druhé místo. Severské derby rozhodl svým druhým gólem v zápase v 56. minutě útočník Oskar Osala.

Začátek utkání patřil Finům, kteří se ve 3. minutě dostali do vedení, když Osala dorazil puk za záda dezorientovaného brankáře Fastha. V 9. minutě vedli Suomi již 2:0, švédská obrana totiž nechala dostatek prostoru Sallinenovi, který skóroval po sérii dorážek.

Hráči Tří korunek vale snížili zásluhou střely Stralmana od modré čáry a 14 sekund před koncem první třetiny vyrovnal další z elitních švédských beků Hedman. I on se trefil od modré.

Blízko obratu byl ve 28. minutě Landeskog, jenž se do šance dostal bezprostředně po návratu z trestné lavice, Korpisala ve finské brance ale nepřekonal. V přesilové hře poté Ekman-Larsson trefil tyč. Utkání tak rozhodl ve třetí třetině Osala. Finsko díky výhře udrželo třetí místo v EHT, Švédsko skončilo poslední.

Carlson hokejové hry, turnaj seriálu Euro Hockey Tour v Českých Buděkovicích:

Švédsko - Finsko 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
10. Stralman, 20. Hedman (Omark, V. Rask) - 3. Osala (Hännikäinen), 9. Sallinen (Osala, Hännikäinen), 56. Osala (Hietanen, Ohtamaa). Rozhodčí: Hodek, Šír - Ondráček, Tošenovjan (všichni ČR). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 6198.

Švédsko: Fasth - Stralman, Hedman, Brodin, Ekman-Larsson, Holm, C. Rosén, Tömmemes - E. Lindholm, V. Rask, Omark - C. Klingberg, Karlsson, Everberg - Landeskog, Söderberg, Eriksson Ek - Nordström, J. Lundqvist, Krüger - Kempe. Trenér: Rikard Grönborg.
Finsko: Korpisalo - Honka, Ohtamaa, Lajunen, Jaakola, Hietanen, Vittasmäki, Kivistö, Järvinen - J. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä - Rantanen, Pihlström, Palola - Puljujärvi, Hintz, Manninen - Hännikäinen, Sallinen, Osala - M. Aaltonen. Trenér: Lauri Marjamäki.

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.