+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. října 2008 • 09:34

Finové nominovali i nováčka Sailia

Autor:
Hokejová radost.
TOP VIDEA
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík
VŠECHNA VIDEA ZDE

S jedním nováčkem se představí na domácím turnaji Karjala v Helsinkách hokejisté Finska. Od Jukky Jalonena dostal poprvé pozvánku do reprezentace útočník Jari Sailio z Hämeenlinny.K hlavním osobnostem výběru patří dva navrátilci z NHL a držitelé dosud jediné zlaté medaile Finska z mistrovství světa v roce 1995 ze Stockholmu.

Útočník Sami Kapanen se po třinácti letech v NHL vrátil do finské nejvyšší soutěže do KalPy Kuopio, obránce Petteri Nummelin po dvou letech v Minnesotě opět hájí barvy švýcarského Lugana.

Vedle Nummelina je v třiadvacetičlenné nominaci ještě dalších deset krajánků. Ve Švýcarsku působí také forvard Tommi Santala, jenž hájí barvy Klotenu. Hned osm hráčů hraje švédskou Elitserien.

V mistrovském HV 71 nastupují beci Mikko Luoma, Pasi Puistola i útočník Jukka Voutilainen, za Timru hrají zadák Mikko Lehtonen a forvard Mika Pyörälä, za Frölundu ofenzivní duo Riku Hahl, Tomi Kallio a v Södertälje útočník Hannes Hyvönen.

Forvard Esa Pirnes nastupuje v KHL za Atlant Mytišči. Z finské SM-Liigy má se čtyřmi hráči největší zastoupení lídr tabulky Jyväskylä.

Finové vstoupí do turnaje ve čtvrtek 6. listopadu proti České republice, o dva dny později změří síly s Ruskem a v neděli je čeká severské derby se Švédskem.

Nominace Finska:
Brankáři: Juuso Riksman (Jokerit Helsinky), Petri Vehanen (Lukko Rauma),
obránci: Olli Malmivaara, Jyrki Välivaara (oba Jyväskylä), Mikko Luoma, Pasi Puistola (oba HV 71/Švéd.), Jukka-Pekka Laamanen (Hämeenlinna), Mikko Jokela (Jokerit Helsinky), Mikko Lehtonen (Timra/Švéd.), Petteri Nummelin (Lugano/Švýc.),
útočníci: Juha-Pekka Hytönen, Jarkko Immonen (oba Jyväskylä), Riku Hahl, Tomi Kallio (oba Frölunda/Švéd.), Toni Koivisto (Kärpät Oulu), Jari Sailio (Hämeenlinna), Sami Kapanen (KalPa Kuopio), Lennart Petrell (IFK Helsinky), Hannes Hyvönen (Södertälje/Švéd.), Esa Pirnes (Atlant Mytišči/KHL), Tommi Santala (Kloten/Švý.), Mika Pyörälä (Timra/Švéd.), Jukka Voutilainen (HV 71/Švéd.).

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>
Klasická verze
Mobilní verze