+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
2. listopadu 2008 • 18:58

Švédská reprezentační krize zažehnána

Autor:
Švédski reprezentanti sa tešia zo štvrtého gólu streleného českému brankárovi Hniličkovi (vzadu).
TOP VIDEA
Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty
Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Konflikt trenéra švédské hokejové reprezentace Bengta-Akeho Gustafssona s Linköpingem a HV 71 se povedlo vyřešit. Národní svaz se podle deníku Svenska Dagbladet dohodl s oběma účastníky Ligy mistrů na kompromisu.Švédský mistr HV 71 i Linköping vedený koučem Slavomírem Lenerem své hráče na turnaj pustí, ale Gustafsson rozšíří kádr, takže reprezentanti z obou klubů nebudou muset odehrát všechna utkání.

Gustafsson povolá více hráčů než obvykle a bude mít k dispozici i Johana Davidssona a Martina Thörnberga z HV 71 a Frederika Emvalla a Johana Franssona z Linköpingu. Do kterých zápasů nastoupí, bude teprve upřesněno.

Švédové zahájí turnaj ve čtvrtek 6. listopadu v Moskvě proti Rusku. Po přesunu do Helsinek je čeká v sobotu duel s Českou republikou a o den později severské derby s domácím Finskem.

Zatímco Švédové spor vyřešili, uvolnění svých reprezentantů z kádru HV 71 se marně dožadují Finové, kteří z tohoto klubu povolali Pasiho Puistolu, Jukku Vuotilainena a Mikka Luomu.

Témata:  sport, hokej, Švédsko, Karjala, cupKlasická verze
Mobilní verze