+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. listopadu 2008 • 16:05

Hokejistky budou hrát v Číně o Vancouver

Autor:
ilustračné foto
TOP VIDEA
Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice
SESTŘIH Premier League: Everton - Arsenal 2:5. Dominance hostí, Čech v závěru chyboval SESTŘIH Premier League: Everton - Arsenal 2:5. Dominance hostí, Čech v závěru chyboval
VŠECHNA VIDEA ZDE

České hokejistky budou hrát od čtvrtka do neděle v Šanghaji kvalifikaci o postup na ZOH 2010 ve Vancouveru. V boji o jediné postupové místo ale narazí na favorizované účastníky elitní kategorie, domácí Čínu a Japonsko. Třetím sokem bude Norsko.Trenéři Karel Manhart, Dalibor Pasker a Jan Fidrmuc zrovna nepřivítali, že jejich tým musel zamířit právě do Číny. Druhá skupina se totiž hraje v Bad Tölzu, kde se utkají domácí Němky, Slovensko, Francie a Kazachstán.

Do Číny dorazil tým už 30. října a aklimatizační kemp absolvoval v Nanťingu, asi 260 kilometrů od Šanghaje. "Nechtěli jsme opakovat chybu z let minulých, kdy jsem na mistrovství světa do Japonska jeli bez jakéhokoliv předstihu," řekl Manhart na webu zenskyhokej.cz.

Tým domácí Číny je pro české reprezentantky prakticky neznámý. "Pokud tedy pomineme nějaké televizní záznamy z letošního mistrovství světa, ale je to tým z elitní skupiny a bude těžkým soupeřem. Japonsko jsme poznali v divizi I, a pokud se dobře připravíme, mohli bychom sehrát vyrovnaný duel," dodal Manhart.

První zápas čeká české hokejistky ve čtvrtek od 8:30 SEČ proti Japonsku. V pátek narazí ve 14:30 na Čínu a v neděli v 8:30 zakončí své turnajové vystoupení proti Norsku.

V neděli bude jisté kompletní složení ženského olympijského turnaje ve Vancouveru, kam už se přímo dostaly Kanada, USA, Švédsko, Finsko, Rusko a Švýcarsko.

Celkem dvanáct mužských týmů bude hrát v Estonsku, Maďarsku a Polsku o postup do tří kvalifikačních skupin, v kterých se bude v únoru bojovat o olympiádu.
Klasická verze
Mobilní verze