6. listopadu 2008 • 08:20

Češi začnou proti domácímu Finsku

Autor:
Úspěšná premiéra trenéra Růžičky
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka bodoval pohotovou reakcí nohou NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka bodoval pohotovou reakcí nohou
BEST OF LIGA NARUBY: bitka na Slovácku a zazděný brejk roku proti Spartě BEST OF LIGA NARUBY: bitka na Slovácku a zazděný brejk roku proti Spartě
VŠECHNA VIDEA ZDE

První soutěžní zápas po letním návratu na reprezentační lavičku čeká dnes trenéra Vladimíra Růžičku v úvodním utkání hokejistů na turnaji Karjala proti domácímu Finsku.V rámci prvního dílu seriálu Euro Hockey Tour poté český tým čekají v Hartwall Areně v Helsinkách tradiční soupeři z nejužší evropské špičky - v sobotu Švédsko a v neděli Rusko. Český výběr turnaj Karjala od roku 1992, kdy se hrál poprvé, nikdy nevyhrál. Loni skončil třetí.

Z týmu, který se představil v úterý v přátelském duelu proti Slovensku, vypadlo podle původního plánu kvarteto slávistů: brankář Adam Svoboda, bek Petr Kadlec a útočníci Roman Červenka s Jaroslavem Bednářem, ale také celá první útočná formace Jaromír Jágr, Martin Straka a Jaroslav Hlinka.

Místo nich doplnili tým gólman Miroslav Kopřiva, obránce Ondřej Němec a útočníci Miloslav Hořava, Petr Kumstát, Václav Skuhravý, Václav Nedorost, Petr Vampola a David Květoň.

Utkání začne v Helsinkách v 17:30 SEČ, přímým přenosem jej odvysílá ČT4 Sport.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, hokej, KarjalaKlasická verze
Mobilní verze