8. listopadu 2008 • 17:11

Čeští mladíci zdolali Finy

SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Čeští hokejoví reprezentanti do dvaceti let si připsali na turnaji v Uppsale první vítězství. Po páteční porážce s domácím Švédskem dnes na poslední turnajové prověrce před MS porazili 3:2 Finsko po samostatných nájezdech.

Tříbodovou výhru ztratili Češi v poslední minutě třetí třetiny, kdy Finové vyrovnali v power play. V samostatných nájezdech se jako jediný trefil Ondřej Roman a zajistil svému týmu vítězství. V normální hrací době skórovali v přesilovkách Tomáš Voráček a Petr Strapáč.

V neděli zakončí česká dvacítka své účinkování ve Švédsku stejně jako senioři na Karjala Cupu utkáním s Ruskem, které dnes podlehlo domácímu týmu 3:4 po samostatných nájezdech.

Výsledky:

Česká republika - Finsko 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 9. T. Voráček, 54. Strapáč, rozhodující sam. nájezd Roman - 18. Roppo, 60. Jyrkkiö.

Švédsko - Rusko 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0).

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.