+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. března 2010 • 16:15

Růžička zatím zůstává. Skončí po MS

Autor:
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vladimír Růžička má po včerejším jednání hokejových ministrů jasno: Od národního týmu neodchází ani po zpackané vancouverské olympiádě. Tedy - zatím neodchází. Na květnovém mistrovství světa ještě mužstvo povede. „Ale po něm mi končí smlouva a já se o další už ucházet nebudu,“ prohlásil v úterý před výkonným výborem.Dvě velké akce, dvě prohry ve čtvrtfinále. Trenér Růžička přicházel k reprezentaci s velkými ambicemi, tým ale v jeho rukách nerozkvetl. Před nedávno nedotknutelným mužem tak po vancouverské olympiádě vyrostla hrozba, že bude z funkce předčasně odvolán.

498745:gsmall:true

Nic takového se ale nakonec nestalo. Úterní jednání výkonného výboru, jakéhosi sboru hokejových ministrů, Růžičku ve funkci ponechalo i pro nadcházející světový šampionát. Po něm ale současný kouč Slavie u českého výberu skončí. Z vlastní vůle.

„Nikdo na výkonném výboru nevznesl názor, aby Růžička skončil už před mistrovství světa. O tomhle se nakonec vůbec neuvažovalo,“ prohlásil šéf českého hokeje Tomáš Král.

„Já vidím problém v hráčích. Ne v hlavním trenérovi. Úspěšná hráčská generace zkrátka odchází. Já v souvislosti s koučem odmítám jakýkoliv hon na čarodějnice, výkon mají přece vždycky nakonec předvést hokejisté.“

Růžičkův nástupce zatím není známý. Král však přiznal, že o některých jménech se už s kolegy bavil. Definitivně by chtěl nového trenéra pro další funkční období oznámit už před mistrovstvím světa. „Kdo to bude? Určité lidé jsou úspěšní v extralize, jiným se daří  v zahraničí. Ale jisté je, že okruh možných kandidátů není zas tak široký,“ řekl Král.

Například Slováci zvažují angažování zahraničního kouče, podobná možnost údajně není úplně vyloučena ani v českém případě. „U některých kolegů jsem i při výkonném výboru slyšel poznámky, jestli by to nestálo za pokus,“ souhlasil Král. „Ale co si budeme povídat – pokud by to měl být trenér, který by nás mohl zajímat, pak by to asi nebylo nejlevnější.“

I Růžička včera před výkonným výborem přiznal, že jeho samotného výsledky nedávno skončené olympiády velmi zklamaly. Jeho rozhodování ohledně budoucnosti to pochopitelně zásadně ovlivnilo: Ve Slavii nedávno podepsal novou smlouvu, odmítl lákavou nabídku z Ruska. Od léta se tedy bude soustředit výhradně na klub.

Reprezentační kouč Vladimír Růžička
Reprezentační kouč Vladimír Růžička

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze