+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. března 2010 • 04:00

Růžička: Neudělal jsem nic, je čas jít dál

Autor: ,
TOP VIDEA
Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šedesát minut, tak dlouho trvalo včerejší slyšení trenéra Vladimíra Růžičky před členy výkonného výboru hokejového svazu. V deset dopoledne před ně předstoupil s analýzou neúspěšného vystoupení národního týmu ve Vancouveru.Za hodinu opouštěl zasedací místnost. I když svazový prezident Tomáš Král sliboval spoustu otázek mířících na kouče národního týmu, z Růžičkovy tváře bylo znát, že palbu ustál.

„Musím říct, že z průběhu jednání mám celkově dobrý pocit,“ poznamenal. Jak tedy jednání za zavřenými dveřmi probíhalo?

512845:medtitle:true Růžička zatím zůstává. Skončí po MS »
506959:medtitle:true Růžička: Pořád to zklamání těžce koušu »

„Samozřejmě jsem řekl, že jsem zklamaný, asi jako všichni. Nesplnili jsme to, co jsme chtěli,“ přiznal.

V ruce držel složku čítající několik listů papíru. Byla to zpráva o nevydařeném účinkování reprezentace v olympijském turnaji, kterou předložil hokejové generalitě.

„Probírali jsme všechno, šli jsme po jednotlivých zápasech,“ naznačil.

Radost na české lavičce, Jágr s Růžičkou chválí Červenku
Radost na české lavičce, Jágr s Růžičkou chválí Červenku


„Hodnocení se samozřejmě týkalo i jednotlivých hráčů, ale nemá cenu to tady rozebírat. Nejdůležitější je výsledek týmu, a ten nebyl takový, jaký jsme si představovali,“ dodal Růžička a zamířil k tmavě modrému audi, svému služebnímu vozu ve Slavii.

Pospíchal, s týmem ho večer čekal druhý zápas předkola play off s Litvínovem. Jenže ani ten mu příliš radosti nepřinesl - Slavia prohrála 1:5 a do čtvrtfinále má před dvěma venkovními zápasy stejně daleko jako Severočeši.

Litvínov se nevzdává. Slavii napodruhé přejel »

Po nepříjemné prohře se nicméně k hodinovému "grilování" na svazu ještě vrátil.

„Potěšilo mě, že výkonný výbor jednoznačně stál za trenéry. Čekal jsem hodně výtek, ale byl jsem mile překvapen,“ hodnotil hodinové sezení.

Svůj konec u národní mužstva však považuje za hotovou věc. „Je to definitivní, po mistrovství světa se budu soustředit jen na Slavii, kde jsem před podpisem dlouholeté smlouvy. U reprezentace jsem byl dva roky a neudělal jsem nic. Bohužel. Je čas jít dál,“ odtušil.

 Klasická verze
Mobilní verze