+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
11. března 2010 • 11:05

Odstavený brankář Kovář čeká na záskok

Autor:
Jakub Kovář v akci.
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za normálních okolností měl krýt v předkole play off záda zkušenému Turkovi. A možná si dnes i zachytat za stavu 2:0 na utkání pro Liberec. Jenže českobudějovický brankář Jakub Kovář trénuje sám v rodném Písku a pouze čeká, jestli ho nebude potřeba na záskok.Zatímco v první utkání série byli gólmani ozdobou, zápas skončil 2:1 pro Liberec, v úterní odvetě dominovaly útoky. Bílí Tygři si zaručili druhý bod v sérii divokou výhrou 6:5. A tahle přestřelka se možná odrazí v dnešním duelu na jihu Čech.

V liberecké kleci by měl před nejistým Pincem dostat přednost Tero Leinonen. Jihočeši však k případnému střídání v brankovišti nesáhnou. I když mohou gólmana Turka jen těžko vinit ze dvou porážek na soupeřově ledě, i kdyby chtěli, na lavičce jej sedět nenechají.

„Druhý gólman Kovář má individuální plán a s týmem se nepřipravuje,“ vysvětlil Jaroslav Jágr, sportovní manažer, absenci talentovaného brankáře na střídačce. „Víc k tomu nemám, co říct, je to interní záležitost klubu, nezlobte se,“ dodal.

Proč tomu tak je? V průběhu sezony se objevily informace, že 21 letý brankář měl poměr s manželkou spoluhráče Gřegořka. V tu chvíli byl odstaven od týmu. Veškerá tíha zodpovědnosti padla na Turka, který se do té doby s náhradníkem střídal.

Situace, kdy byl Kovář chytající na farmě v Táboře povolán zpět k týmu, nastala až v únoru. Turek se zranil a jeho mladý parťák odchytal pět utkání. V nich si připsal čtyři výhry, čímž napomohl týmu k postupu do předkola play off .

Po olympijské pauze se Turek vrátil do branky a záda mu kryje Jakub Čech, který přišel do Budějovic ze zkrachovalého Havířova.

„Domluvili jsme se s vedením klubu, že budu trénovat stranou od týmu a budu mít individuální přípravu,“ potvrdil Kovář. „Trénuji sám v Písku a jsem připravený týmu pomoci, kdyby to byla potřeba. Vlastně čekám, jestli zavolají.“

Taková situace by se přihodila, kdyby Turek nemohl ze zdravotních důvodů zasáhnout do utkání. „Nastala by stejná situace jako v únoru, kdy se Eda Turek zranil a vedení klubu se s hráči domluvilo na tom, že jim přijedu pomoct. Snažil jsem se v těch pěti utkáních, co jsem v únoru odchytal, podat co nejlepší výkon, abych týmu pomohl.“

To se mu povedlo. Kovář se v posledních dvou sezonách pravidelně střídal se zkušeným parťákem a pod jeho vedením rostl v extraligovou elitu. Jenže pak způsobil v kabině zmíněný problém. Jaká bude situace v příštím ročníku, to zatím budějovický klub komentovat nechce. „Nemám tušení, co bude příští sezonu,“ pokrčil rameny Kovář.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze