+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
25. března 2010 • 12:29

S Koreisem je to horší, zhmožděnou má i plíci

Autor: ,
TOP VIDEA
Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Se sparťanským hokejistou Jakubem Koreisem je to horší, než se původně čekalo. Útočník, který se zranil během středečního utkání play off proti Vítkovicím, má naštípnutý hrudní obratel, těžce pohmožděný hrudník a lehce zhmožděnou plíci. Hokej si nezahraje několik měsíců.Koreisovo zranění zůstalo ve stínu tragického úmrtí fanouška, obojí se přihodilo při stejném utkání. Sparťanův karambol u mantinelu každopádně vypadal ošklivě. Koreis vlétnul po hlavě do mantinelu poté, co se dostal do kontaktu se soupeřem Krenželokem.

Hráči obou týmů odnáší na nosítkách sparťana KoreiseHráči obou týmů odnáší na nosítkách sparťana Koreise

Nebyl pak schopný se sám zvednout z ledu, záchranka jej odvezla do nemocnice. První lékařské zprávy přesto zněly celkem příznivě.

„Je ve stabilizovaném stavu, s Jakubem to snad vypadá dobře,“ řekl ještě ve středu sparťanský generální manažer Petr Bříza.

Zraněného Jakuba Koreise nakládají na nosítkaZraněného Jakuba Koreise nakládají na nosítka

Jenže už o den později bylo patrné, že to s Koreisem bude komplikovanjší. V jeho diagnóze se k naštípnutému hrudnímu obratli po sérii vyšetření přidal i těžce pohmožděný hrudník a lehce zhmožděná plíce.

Sparťan měl být podle původních plánů převezen z ostravské nemocnice do Prahy už ve čtvrtek, místo toho si však v tamním špitálu ještě tak dva, tři dny poleží.

Je jisté, že letošní sezona pro něj skončila. Léčení však může trvat mnohem déle, 25letého hráče tak čeká několikaměsíční pauza.

 Klasická verze
Mobilní verze