Kladno to dokázalo! Po výhře nad Třincem je v čele extraligy

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

HOKEJOVÁ EXTRALIGA | Na to si tu rozpomínají marně. Fanoušci Kladna si v posledních sezonách moc radosti neužili, po výhře nad Třincem 3:1 však mohou na zbytek extraligy opět po letech a alespoň dočasně shlížet zhora. Zámořská parta dotáhla Rytíře k dílčímu cíli.

O branky se postarali Jan Hlaváč, Michal Dragoun a Jiří Kuchler, posily ze zámoří se poprvé v sezoně bodově odmlčely.

Utkání předcházel slavnostní úvod, při kterém kladenský klub ocenil bývalé hráče - pětinásobného mistra světa Františka Kaberleho a čtyřnásobného světového šampiona i olympijského vítěze z Nagana Martina Procházku. Legendy, které už završily kariéru, si vychutnaly aplaus hlediště zaplněného 6590 diváky. To byla nejvyšší návštěva v Kladně od listopadu 2004, kdy hrál za Středočechy při výluce také Jágr.

První šanci měl ve druhé minutě hostující Květoň, z brejku vyřešil přečíslení dvou na jednoho individuálně kapitán Patera, ale Hamerlík mu blafák do bekhendu chytil. Rytíři pak byli aktivnější a slovenský gólman v brance Ocelářů musel vyřešit několik nebezpečných střeleckých pokusů, hosté odolali i při trestech Zíba a Ovčačíka.

Největší možnost otevřít skóre mělo v 16. minutě Kladno, kdy byl faulován v šanci Hrabalem Valský, ale z trestného střílení neuspěl. Středočeši se pak ubránili při trestu Černoška a vzápětí měl velkou možnost Třince Růžička, který už se po své střele radoval, ale sudí si u videa ověřili, že střeleckou sérii v osmém utkání v řadě zatím neprodloužil.

Jaromír Jágr burcuje za nerozhodného stavu své spoluhráče, zhluboka oddechuje Tomáš Plekanec

Nebezpečné pokusy na obou stranách nabízelo i druhé dějství a bezbrankový stav trval. V polovině utkání se vyznamenal opět statisticky nejlepší gólman extraligy Hamerlík proti Tlustému. Ve 39. minutě ale už inkasoval, když jej po Paterově vyhraném vhazování prostřelil mezi betony Hlaváč. Následně mohl v přesilovce vyrovnat Bonk, ale Cháberu neprostřelil.

Hned v úvodu závěrečné části pomohla Cháberovi po Rothově pokusu horní tyč a ve 43. minutě domácí zvýšili, když se po kombinaci třetí formace prosadil střelou o břevno Dragoun a připsal si první trefu v sezoně. Za šest minut ještě zvýšil Kuchler, po jehož střele skončil Hamerlík v brance i s pukem a video potvrdilo gól.

V 54. minutě si při svém dalším vyloučení zaokrouhlil hostující Zíb počet trestných minut v zápase na 20. V závěru ještě Kladno odolalo i při 44 vteřin trvajícím oslabení tří proti pěti, ale v dalším oslabení 29 vteřin před koncem pokazil Cháberovi čisté konto Růžička. Znovu tak skóroval a vládne střelcům s devíti góly.

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 39. Hlaváč (Patera), 43. Dragoun (Kuchejda, Eberle), 49. Kuchler (Valský) - 60. M. Růžička (Varaďa, Bonk). Rozhodčí: Fraňo, Wagner - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:6, navíc Zíb (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6590.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Eberle - Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klesla, Klouček, od 10. navíc Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - od 41. navíc Orsava, Hrňa, Podešva. Trenéři: Turek a Janků.