Slavia má pátou výhru v řadě. Vary v nájezdech srazil Bednář

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

EXKLUZIVNÍ SESTŘIH | Hokejisté Slavie porazili v předehrávce 25. kola extraligy Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech. Pražané popáté za sebou vyhráli a dotáhli se na dva body za první Spartu. Rozhodující gól zaznamenal útočník Jaroslav Bednář, jenž byl jediným úspěšným exekutorem.

Hosté: 28:05. Vachovec, 50:20. Zaťovič

Domácí: Furch – Holub, Wharton, Šenkeřík, Valach, Kolařík, Knot, Chalupa – Tomica, Bednář (C), Kolář – Sklenář, Růžička, Žejdl – Krenželok, Jelínek, Skokan – Poletín, Klhůfek, Micka

Hosté: Závorka – Habal, Bičánek, Schusser, Drtina, Smach, Gulaši, Parýzek, T. Dvořák – Zaťovič (C), R. Hruška, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Zucker – J. Doležal, Vlach, Hovorka – Kytnár, Kverka, Látal – Tomeček

Fraňo, Hrubý – Komárek, Ondráček

O2 arena

Do sestavy domácích se po měsíční odmlce zaviněné zraněním vrátil Tomica, nadále však scházel kapitán Kadlec. Oba celky si v zahřívací desetiminutovce vypracovaly jen náznaky šancí, z nichž tu největší měl Růžička. Z mezikruží však nastřelil jen gólmana hostů Závorku.

Krátce poté, co se Energie zcela bez potíží ubránila v prvním oslabení, nechybělo mnoho, aby se podařilo otevřít skóre Hovorkovi. Furch však domácí branku uhájil. V 17. minutě zatlačila Slavia hosty před Závorku a poté, co Knot od modré čáry nastřelil Tomicu, uspěl v pádu dorážející Kolář.

Slavia si poradila s Karlovými Vary až po nájezdech

Druhá třetina byla v režii Karlových Varů. Nejprve se blýskl efektně lapačkou Furch proti rychlému příklepu Jiřího Doležala z mezikruží. V 28. minutě gólman Slavie zneškodnil maskou Zuckerovu bombu, ale jen pár vteřin nato skončil pokus Jiřího Drtiny na brankové konstrukci, Vachovec dokázal zkrotit odražený kotouč a snadno vyrovnal.

V úvodu třetí části mohl domácím vrátit vedení Poletín, jenž měl sice puk na dlouhou hůl, přesto ho zvládl doklepnout směrem na poloodkrytou branku. Závorka se ovšem stihl přesunout a s notnou dávkou štěstí ho vyrážečkou vytěsnil mimo. Západočeši odpověděli bekhendem Romana Vlacha, který pokryl Furch.

Na začátku 51. minuty se Slavia dočkala, když Bednář se štěstím projel téměř celým kluzištěm, nabil Krenželokovi a bylo to 2:1. Radost Pražanů měla ale jepičí život. Jen o 15 vteřin později pláchl slávistům Zaťovič a přesnou ranou pod horní tyč rozesmutnil Furcha. Slavia se v závěru základní hrací doby ubránila v oslabení, duel tak dospěl do prodloužení.

Jan Kolář právě vstřelil úvodní gól zápasu

V něm brzy fauloval Bičánek, domácí střídačka sáhla k oddechovému času, jenže poměr sil na ledě záhy vyrovnal Kolářův prohřešek. V závěru přidávané pětiminutovky fauloval ještě Šenkeřík a hostující bek Bičánek rozezvučel znovu brankovou konstrukci za Furchovými zády.

Nájezdy zahájil neúspěšně Zaťovič, zatímco Bednář s přehledem proměnil. Hovorka a Růžička nedali, Radim Hruška pak musel dát, ale neuspěl ani on.

25. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Kolář (Tomica, Knot), 51. Krenželok (Bednář), rozhodující sam. nájezd Bednář - 29. Vachovec (J. Drtina), 51. Zaťovič (Šmach). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3056.

1. Sparta 52 34 1 6 11 208:100 110
2. Třinec 52 29 3 2 18 163:132 95
3. Plzeň 52 27 5 3 17 133:118 94
4. Zlín 52 24 6 6 16 136:119 90
5. Hradec Králové 52 21 10 7 14 125:110 90
6. Brno 52 25 5 2 20 126:124 87
7. Pardubice 52 22 4 9 17 150:139 83
8. Vítkovice 52 22 6 4 20 162:146 82