Rákos dřel v oslabení a pomohl skolit mateřské Pardubice

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

K ideálnímu výkonu mu chyběl jen gól. Třinecký útočník Daniel Rákos se proti rodným Pardubicím (4:2), se kterými v roce 2012 slavil mistrovský titul, vyhecoval k parádnímu zápasu. Dřel v oslabení, schytal hromadu ran a před vítězným gólem Vladimíra Rotha dokonale zaclonil výhled pardubickému brankáři. Proměnit jednu z řady šancí v poslední třetině, je Rákos jasnou hvězdou zápasu.

Hosté: 04:07. Zohorna, 10:47. Nahodil

Domácí: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Linhart, Hrabal, Krejčí, D. Nosek, Foltýn – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Orsava – Rákos, Peterek (A), Květoň – Rufer, Matuš, Hrňa – Marek Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

Hosté: Hudáček (Salfický) – Ďaloga, Benák (A), Korim, Píša, Vašíček, Gregorc – Zohorna, T. Nosek, Sýkora (C) – Somík (A), Radil, Kolář – Tybor, Nahodil, Endál – Semorád, Cetkovský, Moučka. Trenér: Zdeněk Venera.

Hodek, Husička – Flegl, Štofa

Werk Arena (kapacita: 5200 míst)

4156 diváků

Rozhodlo o vítězství i vaše velké nasazení?
„Povedly se nám nějaké zápasy venku, chtěli jsme to přenést i na domácí led. Šli jsme do toho trošku jako do playoffovýho zápasu. To bylo rozhodující.“

Povedly se vám přesilovky, tři jste využili. Co jste v nich zlepšili?
„Zjednodušili jsme je, víc střílíme, dáváme si rychle puky a snažíme se jít na dorážku.“

Stejně tak jste i dobře bránili soupeřovy početní výhody. Na přelomu první a druhé třetiny byl za stavu 2:2 vyloučený Peterek na čtyři minuty a konkrétně vy jste tam pak měl řadu výborných zákroků. Jak důležitý to byl moment, že jste neinkasovali?
„Jo, bylo to hodně důležité. Když se ubránily čtyři minuty oslabení, to mužstvu pomůže. A my pak udeřili v přesilovce.“

SESTŘIH 38. kola hokejové extraligy: Třinec - Pardubice

Před tímto gólem, nakonec i vítězným, jste zaclonil brankáři Hudáčkovi výhled. Vy jste viděl, kudy prolétla Rothova rána?
„Byl jsem tam nejdřív na urtženou střelu, ale když jsem viděl, že je Vláďa (Roth) sám mezi kruhama, tak jsem se snažil dostat před bránu. Se štěstím to tam gólmanovi propadlo - mezi rukou a betonem.“

V poslední třetině jste měl několik šancí, ale gól na 4:2 jste nepřidal…
Jo, to by pomohlo. Ale mně se letos moc nedaří a už ani do prázdný brány to nedám! Tak nevím, co k tomu mám říct…“