Köhler to s důrazem přehnal. Dvakrát sejmul vlastního brankáře!

Autor: tej
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

VIDEO | Ochránit svou bránu je důležité, zejména pak ve finále play off hokejové extraligy. Přehnaný důraz se ovšem někdy nevyplácí. Nevýhody zjistil zlínský brankář Libor Kašík. Toho totiž sejmul spoluhráč Bedřich Köhler a dokonce hned dvakrát! Naštěstí se mu nic vážného nestalo a nakonec ještě vychytal nulu.

Hosté:

Domácí: Kašík (Štůrala) – Zámorský, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček

Hosté: Trvaj (Čiliak) – Žižka, Miller, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Dujsík – Pivko, Čermák, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Hruška, Koreis, J. Svoboda – Burian, Mrázek, Vondráček – Raška

Šindler, Jeřábek – Gebauer, Lederer

ZS Luďka Čajky

7 000 (vyprodáno) diváků

Zlínský útočník Bedřich Köhler by obránce zřejmě dělat nemohl. Aspoň v to doufá brankář Libor Kašík. Ten totiž hned dvakrát odnesl jeho tvrdost. V osmnácté minutě se ujal Köhler role strážce brankoviště, ale moc mu to nevyšlo.

Při souboji s brněnským útočníkem sice gól nepřišel, ale zapomněl dát pozor na svou hokejku. Tou totiž praštil vlastního gólmana do masky. Kašík se složil sice k zemi, z nepříjemné rány se naštěstí brzy oklepal a chytal dál.

Libor Kašík dostal od spoluhráče Köhlera dvakrát pořádně nafackováno

Jenže nečekal, že ho stejný hráč později sejme znovu. V 58. minutě se to však stalo zas. Köhler těsně před bránou vrazil do protihráče, který neměl kam uhnout a tak vrazil do Kašíka. Ten náraz tentokrát ustál a ještě stihl vzápětí vyrazit střelu.

Zlín nakonec Kometu v prvním finálovém utkání porazil 3:0, brankář Kašík vychytal nulu. Druhý zápas se odehraje v pátek od 18:20, znovu na ledě Zlína. Ten v sérii vede 1:0.

SESTŘIH: Finále hokejové extraligy, Zlín - Kometa Brno 3:0

Potyček bylo zatím v play off požehnaně, první zápas finále byl však zatím klidný