24. dubna 2014 • 10:39

Ztráta pro Zlín! Před dalším finále přišel o potrestaného Veselého

PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejový útočník Zlína Ondřej Veselý dostal od disciplinární komise dvouzápasový trest za faul ze čtvrtého finále extraligy s Kometou Brno. Nejlepší střelec Beranů v play off ve třetí třetině úterního duelu krosčekoval zezadu na mantinel brněnského obránce Michala Kempného. V utkání obdržel za zákrok dvouminutový trest a také osobní na deset minut.

Vedení Komety po zápase kvůli nebezpečnému zákroku podalo podnět k disciplinární komisi a její šéf Karel Holý dnes Veselému zastavil činnost.

Zlín úterní zápas v Brně prohrál, ale za stavu 3:1 jej stále dělí jediný krok od zisku titulu. Sérii může rozhodnout v pátek na domácím ledě, přišel teď ale o nejlepšího střelce celého play off. Veselému s osmi góly a pěti asistencemi patří druhé místo v kanadském bodování vyřazovací části za spoluhráčem Petrem Čajánkem (3+11). Do finále zasáhne Veselý jedině v případě, že se Kometě podaří sérii vyrovnat.