Extraligová příprava: Ton se trefil za Brno, Irgl hrál proti Vítkovicím

Autor: tej, ČTK
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Příprava před novou extraligovou sezonou je v plném proudu a týmy se snaží zapracovat nové posily do sestavy. To se rozhodně povedlo brněnské Kometě, která ve svém kádru přivítala exsparťana Petra Tona, ten se hned v úvodním utkání trefil do sítě. Svou premiéru si odbyl také Zbyněk Irgl, který v dresu Třince odstartoval proti rodným Vítkovicím.

Čtyřicetiletému Tonovi se podařilo doklepnout kotouč do sítě už v sedmé minutě po Ostřížkově ráně. Začíná tak naplňovat představy, které se od něj očekávají. O minutu později přidal druhý gól Jan Káňa a tím se střelecký účet Brňanů uzavřel. Na zápasovou premiéru finalisty minulého extraligového ročníku se přišlo podívat 4803 diváků.

Slavia sice po předchozích dvou zápasech s čistým štítem proti Liberci (1:0) a Záhřebu (4:0) tentokrát inkasovala, dvě trefy švédského forvarda Niclase Bergforse ale Admiralu na výhru nestačily. Za domácí kontrovali Michal Poletín, Tomáš Doležal, Pavel Klhůfek a v závěru Juraj Valach, jenž potvrdil výhru svěřenců trenérského dua Ladislav Lubina - Josef Beránek.

Sparta nastoupila proti dalšímu účastníkovi KHL Medveščaku Záhřeb a dosud vykazuje stejnou bilanci jako její rival z metropole - dosud pouze vítězí, byť má na kontě o jeden úspěch méně než "sešívaní". Stejně jako před pár dny proti Eisbärenu Berlín - tentokrát ale již v prodloužení - rozhodla o výhře letní posila Martin Réway, když v přesilovce tečoval Piskáčkovu střelu. Podruhé v řadě tak rozhodl o vítězství svého týmu.

Potřetí za sebou v celkem čtyřech odehraných zápasech uspěl nováček z Olomouce, když zdolal Pardubice 4:0. Čisté konto vychytal Jiří Trvaj, mezi střelce se zapsal i Pavel Patera. V dalších zápasech podlehl Litvínov Karlovým Varům 1:2, Mladá Boleslav s bezchybným gólmanem Davidem Rittichem mezi tyčemi udolala Plzeň 2:0.

V nově postavené třinecké Werk Areně začal úvodním soubojem první ročník Steel Cupu: Třinec v něm podlehl Vítkovicím těsně 2:3. V domácím dresu se proti mateřskému celku nedokázal prosadit Zbyněk Irgl, naproti tomu hostující Vladimír Svačina nejprve zvládl proměnit trestné střílení a jen 49 sekund před koncem základní hrací doby i rozhodl.

Sparta představila nové posily a slavila vítězství nad Záhřebem

Přípravné hokejové zápasy extraligových týmů:

HC Kometa Brno - Amur Chabarovsk 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 7. P. Ton, 8. J. Káňa II - 45. Litovčenko.

HC Sparta Praha - Medveščak Záhřeb 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 25. Přibyl, 33. Hrbas, 64. Réway - 28. Pelletier, 59. Glumac.

HC Olomouc - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 8. Buc, 13. Patera, 15. Králík, 24. Jergl.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Látal, 59. Ovčačík.

HC Slavia Praha - Admiral Vladivostok 4:2 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 20. Poletín, 35. T. Doležal, 40. Klhůfek, 57. Valach - 32. a 43. Bergfors.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 35. Majdan - 15. R. Pšurný, 35. Kverka.