Rána z dobrého Fleku! Gól takřka z půlky Vítkovice nesložil

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Sport Magazín a otevřená zpověď fotbalisty Martina Fenina

Napřáhnul za půlkou a překvapil vítkovického brankáře Daniela Dolejše. Karlovarský útočník Jakub Flek (22 let) se už ve třetí minutě trefil hodně šťastně z dálky. Na vítězství to ovšem Energii nestačilo. I proto, že Dolejš se pak rozchytal k vynikajícímu výkonu, a Ostravané po týmové dřině vyhráli 3:2.

Hosté: 02:13. Flek, 49:39. Bičánek

Domácí: Dolejš (Šindelář) – Kovář, Kudělka, Zíb, Dlapa, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Svoboda, Burger, Němec – Vandas, Húževka, Kucsera

Hosté: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Bičánek, Šmach, Redlihs, J. Tomeček, Deyl, Weinhold – Duda, Balán, Hruška – Micka, Skuhravý, Koblasa – Vachovec, Kverka, Flek – Gorčík, Heizer, V. Tomeček

Hradil, Hejduk – Bryška, Skopal

ČEZ aréna Ostrava

4 260 diváků

„Překvapilo mě to,“ přiznal karlovarský útočník, který v sezoně pendluje mezi druholigovým Sokolovem a extraligou. „Spíš jsem měl v úmyslu nahodit puk a jít za tím. Šlo to kolem beka, tak to gólman asi viděl zkresleně a propadlo mu to tam.“

Dolejše smolný gól nepoložil. Naopak. V „šestibodovém“ utkání pak byl jednou z nejvýraznějších postav Vítkovic. Zlikvidoval řadu těžkých střel i dorážek. A ve 38. minutě za stavu 2:1 zlikvidoval i sólo Radka Dudy. Ten na něj jel sám z trestné lavice, ovšem Dolejš krajem lapačky jeho střelu vyškrábnul.

SESTŘIH: 41. kolo extraligy, Vítkovice - K. Vary 3:2

„Gól padl tři minuty po začátku, celý zápas byl před námi,“ říkal vítkovický obránce Jan Štencel. „Zamrzí to, ale řekli jsme si, že jedeme dál a nemůže nás to položit. Doli (Dolejš) se zvedl a odchytal super utkání.“

S tím souhlasil i Rostislav Olesz. „Začali jsme trošku smolně, ale to se stane. Dolíka jsme podrželi, jako on podržel nás. Bylo to velice těžké utkání, ale týmově jsme jej zvládli.“