Autor: pab
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Zaplněné tribuny, skandování, potlesk, někdy pískot. Dokonce i vyvolávání litvínovského střelce Jiřího Guly, který v 11. minutě otevřel skóre pátého finále. Jen hráči se nepohybovali přímo na ledě, nýbrž na obří tribuně nad jižní tribunou. Ovšem vypadalo to, jako by Verva hrála doma, a ne 500 kilometrů a sedm hodin jízdy odtud. Euforie se v průběhu utkání stupňovala, ale titulu se litvínovští fanoušci nedočkali. Třinec vyhrál po nájezdech 2:1 a snížil stav finálové série na 2:3 na zápasy.

Hrálo se v Třinci, na zimní stadion Ivana Hlinky se však přišly podívat dobré dvě tisícovky fanoušků. „Cítíme, že vyhrajeme a že budeme s fanoušky slavit titul. Doma se na to nemůžu dívat, sedli jsme do auta a z Děčína jsme přijeli. Je to kousek, padesát kilometrů,“ Milan Kopecký, který dorazil i s malým kloučkem.

Litvínov žije hokejem. Takhle na stadionu Ivana Hlinky fandí Vervě tisícovky fanoušků

„Černá – žlutá!“ odpovídaly si slušně zaplněné tribuny navzájem a pak si za to společně zatleskaly. „Tolik lidí tady kolikrát nebylo ani na zápase. Tedy na přáteláku, jinak jich v téhle sezoně chodilo dost“ poznamenal pořadatel, zatímco hlediště na dálku povzbuzovalo hokejisty Vervy, kteří sahali po prvním historickém titulu. Bohužel pro fanoušky na stadionu chybělo pouhých 36 vteřin ze třetí třetiny, aby mohly propuknout oslavy. V prodloužení utnul litvínovské oslavy videorozhodčí.

Příští (šestý) zápas finále tak budou moci fanoušci v Litvínově sledovat na vlastní oči.

Třinec přežil klinickou smrt. Ručinský v obrovské šanci trefil jen beton Hamerlíka

Hosté: 10:45. Gula

Domácí: Hamerlík (od 74. Hrubec) – Roth, Klesla (C), Nosek, Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn – Irgl, Klepiš, Dravecký – Orsava, Polanský (A), Adamský – Hrňa, Plíhal, Ružička – Cienciala, Matuš, Rákos – Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

Hosté: Francouz (Petrásek) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Gula, Pavelka, Baránek, Kokeš – Jánský, Hübl (A), Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský (A) – Martynek, Gerhát, Trávníček (C) – Jurčík, Piroš, Hořava. Trenér: Radim Rulík.