+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
3. září 2015 • 11:34

Kde se v Česku dělá hokej nejlíp? Podle mínění svazu v Kometě

Autor:
V Kometě podle svazu pracují nejlépe s talenty
TOP VIDEA
JAK SI VEDLY HVĚZDY poprvé bez Neymara: Messi třikrát trefil tyč, Ronaldo pyká JAK SI VEDLY HVĚZDY poprvé bez Neymara: Messi třikrát trefil tyč, Ronaldo pyká
Jarolím: Slavii bych Ligu mistrů přál, ale úplně přesvědčený o tom nejsem Jarolím: Slavii bych Ligu mistrů přál, ale úplně přesvědčený o tom nejsem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdo se u nás nejlépe nakládá s hokejovými talenty? Podle mínění svazu v Brně. Nejlepší Akademií ČSLH v sezoně 2014/15 se stala brněnská Kometa. Prestižní ocenění získala na základě řady kritérií, z nichž k nejdůležitějším patří počty hráčů v mládežnických reprezentacích, úspěšnost ve výchově hokejistů pro nejvyšší soutěže dospělých, umístění v dorosteneckých a juniorských soutěží nebo spojení tréninkového a vzdělávacího procesu.Cenu, jejíž součástí je i vyšší materiální dotace od ČSLH, obdrží zástupci klubu 11. září 2015 při zahajovacím utkání Tipsport extraligy Kometa Brno–Bílí Tygři Liberec.

Projekt Akademií ČSLH byl zahájen v roce 2011 s cílem zkvalitnit sportovně-výchovnou práci v klubech a vytvořit lepší podmínky pro přípravu budoucích špičkových hokejistů. Statut svazové Akademie, vázaný na splnění řady náročných kritérií, získalo až dosud třináct klubů – v roce 2011 Bílí Tygři Liberec, Dynamo Pardubice, Energie Karlovy Vary, Sparta Praha, Vítkovice Steel a Piráti Chomutov, v roce 2012 Dukla Jihlava, Verva Litvínov a Kometa Brno, v roce 2013 Slavia Praha a PSG Zlín, v roce 2015 Oceláři Třinec a v roce 2015 Mountfield HK.

V letech 2011až 2014 podpořil ČSLH činnost akademií dotacemi v celkové výši 45,5 milionu korun. Zatímco v roce 2011 představovala roční dotace 4,8 milionu korun, v roce 2014 vzrostla na 16 milionů.

Titul Nejlepší Akademie ČSLH byl poprvé udělen za sezónu 2013/14, kdy se jeho držitelem stala Sparta Praha.

Témata:  sport, hokej, extraliga, kometa, brno, svaz
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze