Udělal jsem ptákovinu, naštval osobní trest útočníka Němce

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Společně s Janem Hruškou sice narýsoval a vymyslel exkluzivní gólovou akci brněnské Komety v Ostravě, ale také svůj tým potopil v nejméně vhodnou chvíli. A Vojtěch Němec to dobře věděl. Desetiminutový trest na konci druhé třetiny za nesportovní chování jej štval. Vítkovice vyhrály 5:1, vyloučení klíčového útočníka první formace jim nahrálo.

HC Kometa Brno

Domácí: 10:55. Olesz, 36:13. Olesz, 46:01. Kudělka, 51:49. Zdráhal, 57:32. Hlinka

Hosté: 20:49. Hruška

Domácí: Kantor (Dolejš) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Čerešňák, Pastor, L. Kovář – Szturc, Strapáč, Olesz – J. Káňa, Balán, Vandas – Kucsera, Burger, Zdráhal – Húževka, Hlinka, Gřeš

Hosté: Čiliak (Falter) – Kaberle, Stehlík, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš – Ostřížek, J. Hruška, V. Němec – J. Káňa, Čermák, H. Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček – Mrázek, Raška, Honejsek

Čech, Šír – Gebauer, Lederer

Ostrava aréna

5 471 diváků

„Tohle nepomohlo, nemělo by se to stávat,“ věděl útočník Němec. „Co tomu předcházelo, je jedno, ale tohle se nepovedlo. Stát se to nesmí.“ Němec na konci druhé třetiny za stavu 2:1 pro Vítkovice neunesl sérii ostrých zákroků. Hra se v tu chvíli z obou stran hodně přiostřila. Vítkovický obránce David Štich například nebezpečně poslal na hrazení brněnského Jana Káňu, sudí nepískali.

Poměr vyloučených byl před koncem druhé třetiny 3:2 (Hlinka, Balán, Káňa – Malec, Čermák). Využití 1:0 pro Vítkovice (Olesz). Po jednom ze soubojů Němec neudržel nervy při odjezdu na svoji střídačku a dostal osobní trest na deset minut za nesportovní chování. Trenéři Komety tak museli improvizovat se složením elitní formace, Němec citelně chyběl.

„Co mi na to řekl trenér Hadamczik? Zatím nic, ale přijde to časem asi,“ věděl Němec. „Já i on víme, že jsem udělal ptákovinu, kterou si nemůžeme dovolit. Jestli to bude mít dohru, tak třeba, ale jsme profíci. Já se budu snažit tu moji blbost odčinit, sezona je dlouhá.“

SESTŘIH 2. kolo: HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 5:1

Jinak jej zápas v ničem nezaskočil. „Klasický zápas s Vítkovicemi – hodně bruslí, odrazilo se jim pár puků, dali góly,“ líčil Němec. „Žádná tragédie se neděje, prohráli jsme jeden zápas. Takových ještě myslím bude pár. Musíme se z toho oklepat, hodit za hlavu. Dvě třetiny jsme s nimi hráli velmi dobrý hokej a pak nám to tam napadalo – smůla.“

Během duelu se vítkovický i brněnský kotel prezentoval vlastní choreografií. Zatímco Kometa tu svoji podpořila i několika světlicemi, které na chvíli zakouřily Ostrava Arenu, vítkovičtí fandové se vytáhli připomínkou legend klubu. Na velkém plakátu byli karikaturou připomenutí útočník Miroslav Vlach, obránce Jan Kasper a brankář Josef Mikoláš. Nad nimi nápis: Legendy žijí navždy.

Choreo vítkovických fanoušků. Na velkém plakátu jsou podobizny Miroslava Vlacha, Jana Kaspera a Josefa MikolášeFoto Petr Kotala